Drukuj Drukuj

Spływ kajakowy rzeką Bukowa. Sprawdzian umiejętności po szkoleniu w Klubie Żeglarskim „ZEFIR” JL – sierpień 2022 r

Autor: Dorota Kozdra
Opublikowano: 16.08.2022
Spływ kajakowy rzeką Bukowa. Sprawdzian umiejętności po szkoleniu w Klubie Żeglarskim „ZEFIR” JL – sierpień 2022 r

Spływ kajakowy rzeką Bukowa był sprawdzianem nabytych umiejętności ale też integracją wielu załóg po wakacyjnym szkoleniu „Wiatr i woda – pierwsze spotkanie – 2022 r.” w Klubie Żeglarskim „ZEFIR” w Janowie Lubelskim.

Wyprawa na trasie Łążek – Kuziory odbyła się w słoneczny wtorek 09.08.2022 r. Komandorem spływu był Krzysztof Kurasiewicz z prężnej OSP w Janowie Lubelskim a Zastępcą Andrzej Surtel z Zarządu KŻ. W opiece wspomagali ich Członkowie Załogi Okonie. Sporą grupę stanowili rodzice płynący ze swoimi dziećmi w dwuosobowych kajakach. Taka organizacja spływu z dużą ilością kadry gwarantowała bezpieczeństwo  początkujących i młodych uczestników na tej leśnej, dzikiej rzece.

Wiosłujący musieli skupiać się na ciągłym manewrowaniu wśród zakoli, mielizn, kamieni i pni zwalonych drzew. Za to pokonanie odcinka przyniosło nobilitację wśród pasjonatów kajakarstwa pływających po innych rzekach, choćby po Roztoczańskim Wieprzu.

Istotnym walorem wyprawy była pierwotna przyroda Lasów Janowskich z wydzielonymi Parkami Krajobrazowymi, Rezerwatami i Obszarami Natura 2000.

 

Kurs jest realizacją zadania publicznego na rzecz Gminy Janów Lubelski p.n.: „Dofinansowanie organizacji imprez i działań o charakterze kulturalnym, turystycznym, integracyjnym, które mają na celu propagowanie idei trzeźwości oraz zdrowego stylu życia w społeczności lokalnej”.

 

Antoni Sydor

Komandor KŻ „ZEFIR”

w Janowie Lubelskim

foto: Damian Kędra, Krzysztof Kurasiewicz

Janów Lubelski, 16.08.2022 r.

Tagi:
zefir
facebook youtube