Drukuj Drukuj

Rowerowych imprez start ! Brejdak Gravel

Autor: Dorota Kozdra
Opublikowano: 30.01.2024
Rowerowych imprez start ! Brejdak Gravel

Na zamieszczonym zdjęciu (od lewej): Krzysztof Kołtyś Burmistrz Janowa Lubelskiego, Elżbieta Iwankiewicz - Kierownik Referatu Promocji i Rozwoju UM, Piotr Wierzbowski (organizator Brejdak Gravel)

 

Początek nowego roku, zimowy czas, a Burmistrz Janowa Lubelskiego myśli już o letnim kalendarzu imprez, w tym imprez rowerowych. Mamy wspaniałe imprezy rowerowe organizowane przez Bike Club Janów Lubelski, na które przyjeżdżają rowerzyści z całej Polski ( za nami Biały Kruk).

 Mamy i takie imprezy jak ultramaratony rowerowe. W ubiegłym roku w lipcu, w Janowie Lubelskim wystartował Brejdak Gravel.  Do naszego miasta przyjechało około 250 zawodników z różnych stron naszego kraju. Zawodnicy do przejechania mieli aż 3 dystanse: 105 km, 350 km oraz 600 km !!!  Każdego dnia startowali zawodnicy na innym dystansie.

W tym roku będzie kontynuacja tej imprezy rowerowej. Dzisiaj tj. 30 stycznia br., w Urzędzie Miejskim gościliśmy Piotra Wierzbowskiego – organizatora wyścigu, który przyjechał do nas rowerem !

Podczas spotkania u Burmistrza Krzysztofa Kołtysia omawiane były tegoroczne trasy i organizacja imprezy. Przypomnijmy, że w zeszłym roku start i meta miała miejsce na ZOOM – ie NATURY.

Jak zaznacza Burmistrz: „Lipcowa ubiegłoroczna impreza była bardzo udana i powstało wiele pięknych relacji w mediach społecznościowych. W tym roku liczymy na jeszcze więcej”.

Tekst i foto: Dorota Kozdra

facebook youtube