Drukuj Drukuj

Podsumowanie działalności za rok 2023 w OSP w Białej

Autor: Dorota Kozdra
Opublikowano: 12.02.2024
Podsumowanie działalności za rok 2023 w OSP w Białej

W drugim dniu lutego strażacy z OSP w Białej oraz zaproszeni goście uczestniczyli w zebraniu sprawozdawczym Ochotniczej Straży Pożarnej w Białej. Spotkanie to miało na celu podsumowanie działalności za ubiegły rok, przedstawienie nowych planów oraz celów na rok bieżący oraz podziękowania złożone na ręce zaproszonych gości i druhów.

Na czele zebrania stanął prezes OSP Biała dh Stanisław Zdybel, który przywitał zaproszonych gości z uśmiechem na twarzy. Gośćmi zebrania byli: Poseł na Sejm RP Michał Moskal, ksiądz kanonik Tomasz Lis, Burmistrz Miasta i Gminy Janów Lubelski dh Krzysztof Kołtyś, zastępca burmistrza Czesław Krzysztoń, radny Rady Miasta Andrzej Łukasik, dh Marzena Szostek, Małgorzata Jasińska, Przewodniczący Komisji Rewizyjnej Antoni Kulpa, rady powiatowy Józef Wieleba, starszy kapitan Michał Tyra, miejsko-gminny komendant OSP dh Krzysztof Kurasiewicz, przewodnicząca miasta i gminy Krystyna Ćwiek, dyrektorka szkoły w Białej Jolanta Nieściór, miejsko-gminny skarbnik OSP Tadeusz Pikula oraz członkowie OSP Fortaco.

Zebranie to dotyczyło przedstawienie działalności za ubiegły rok, sprawozdanie finansowe i plan na rok bieżący. Dodatkowo, dla zaproszonych gości, księdza Tomasza Lisa oraz Posła na Sejm RP Michała Moskala, przygotowano podziękowania w formie kosza ze słodkościami dla księdza oraz pamiątkowej tabliczki z wizerunkiem patrona strażaków św. Floriana dla członka OSP w Białej, obecnego Posła na Sejm RP dh Michała Moskala.

Rozmowy na zebraniu dotyczyły nie tylko działalności strażaków na terenie miasta i gminy, ale także zaplanowanych prac dla straży jakim jest budowa garażu. Są w planach również działania, które usprawnią życie mieszkańców na terenie Białej, a więc nowa hala przy szkole, która pozwoli rozwijać się sportowo młodzieży, czy też budowa kanalizacji dla odcinka Kapkaz – Wodończa, która będzie kolejnym krokiem do wygodnego życia na wsi.

Każdy z zaproszonych gości docenił i dziękował strażakom za trud jaki wkładają w swoją pracę społeczną i strażacką oraz życzył, by OSP rozwijała się dalej i osiągała jak największe wyniki i sukcesy.

Ze strażackim pozdrowieniem

Sekretarz OSP w Białej – Aleksander Czarny

Tagi:
OSP
facebook youtube