Drukuj Drukuj

Park Misztalec w nowej odsłonie

Autor: Dorota Kozdra
Opublikowano: 03.06.2022
Park Misztalec w nowej odsłonie

Od pewnego czasu możemy zaobserwować Park Miejski w nowej odsłonie. Prace nad jego rewitalizacją mogliśmy dostrzec w połowie ubiegłego roku. oprócz nasadzenia nowych kwiatów, krzewów i drzew, pojawiły się nowe kosze, ławki, oświetlenie. Wyremontowano zbiornik wodny, który teraz posiada fontannę. Przebudowane zostały alejki, wyremontowane schody (zejście do parku), obsadzono kwietniki bylinami, wykonano trawniki parkowe.

Nowe zagospodarowanie terenu zauważymy także przed budynkiem Urzędu Miejskiego i Starostwa. W tym roku więcej kwiatów przybyło również w Parku Miejskim. Naszą uwagę zwrócą także cykliczne nasadzenia w Rynku przy czterech fontannach.

Każde zagospodarowanie terenu to cel ukierunkowany z myślą o naszych mieszkańcach. Przestrzeń zielona w każdym mieście to miejsca odpoczynku, relaksu. Apelujemy o to, abyśmy dbali wspólnie o nasze parki. Nie zaśmiecajmy, starajmy się również uczulić na to dzieci.  Dbajmy o porządek szczególnie, gdy wychodzimy na spacer ze swoimi pupilami. Przypominamy, że na terenie Janowa znajdują się kosze na psie odchody.

Nie niszczmy także nowych koszy, ławek czy urządzeń zamontowanych w parku, które służą nam wszystkim. Uczulamy, że w parku Misztalec jest zamontowany monitoring.

Tekst i foto: Dorota Kozdra

Foto: zdjęcia przedstawiają Park Misztalec

facebook youtube