Drukuj print

„Odmierzają czas, nie używając dat…” – Dzień Seniora w Klubie „Janowiacy” Archiwalny wpis

Opublikowano: 08.11.2019

Bogata wiedza, doświadczenie, przeżytych tyle lat, zapisanych wspomnieniami. Seniorzy to osoby, które na swoich barkach noszą ślady przeszłości, a Ich opowieści często przybierają formę niezwykłych opowiadań. Na Ich twarzy możemy wiele wyczytać, jeszcze więcej o nich powiedzieć…

Corocznie, w październiku obchodzimy Dzień Seniora. Nie bez powodu jest to miesiąc kojarzący się z „jesienią życia”, jaką jest złoty październik.  W tym roku, Klub Seniora „Janowiacy” świętował swój dzień 6 listopada. To wyjątkowe spotkanie odbyło się w gronie członków Klubu, jak również zaproszonych gości. W imieniu samorządu janowskiego w spotkaniu uczestniczyła Dorota Walikowska – Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego, jak również przedstawiciele stowarzyszeń: Zofia Widz – Baryła, Eugeniusz Sokół, Stanisława Sołtys oraz sponsorzy Bank Spółdzielczy w Janowie Lubelskim w imieniu którego obecny był Dariusz Dziewa – Wiceprezes Banku i Justyna Mędykowska – Dyrektor Biura Zarządu. Na zaproszenie Przewodniczącej Klubu Seniora „Janowiacy” odpowiedzieli również księża: Ks. Infułat Edmund Markiewicz, ks. Kan Jan Sobczak.

W tym szczególnym dniu na ręce Przewodniczącej Klubu Haliny Łukasz popłynęły najserdeczniejsze życzenia spokoju i radości, długich lat życia w dobrym zdrowiu, w gronie najbliższych, pogody ducha, satysfakcji oraz spełnienia wszystkich marzeń. Spotkanie zostało umilone piosenkami wykonanymi przez Zespół „Janowiacy”. Repertuar artystyczny został przygotowany na wysokim poziomie. W tym miejscu należy pogratulować zapału, energii i motywacji, którą możemy dostrzec podczas każdego występu zespołu.

Spotkanie przeplatane długimi rozmowami, wspólną zabawą i uśmiechami na twarzy Seniorów było doskonałym przykładem, że „odmierzają czas, nie używając dat”.

Tekst i foto: Dorota Kozdra

Przejdź do oryginalnej wersji publikacji w archiwalnej wersji strony
facebook youtube