Drukuj print

Konferencja dla przedsiębiorców

Autor: Dorota Kozdra
Opublikowano: 13.12.2022
Konferencja dla przedsiębiorców

Po długiej przerwie spowodowanej pandemią spotkali się przedsiębiorcy z naszego powiatu na konferencji w Janowskim Ośrodku Kultury. Z zaproszenia Burmistrza Janowa Lubelskiego Krzysztofa Kołtysia skorzystali przedsiębiorcy różnych firm m.in.: hotelarskich, spożywczych, drzewnych, konstrukcji metalowych, kosmetycznych, meblowych, transportowych, budowlanych, medycznych, turystycznych. To dla nich zaproszono prelegentów, którzy w swoich referatach poruszyli zagadnienia dotyczące wsparcia na założenie i rozwój działalności gospodarczej.

O funduszach europejskich dla przedsiębiorców – programy krajowe mówił Krzysztof Prybuła – pracownik Oddziału Informacji o Funduszach Europejskich Departamentu Zarządzania RPO. Natomiast Natalia Świacka – Zastępca Dyrektora Lubelskiej Agencji Wspierania Przedsiębiorczości w Lublinie zapoznała uczestników spotkania z możliwościami wsparcia przedsiębiorców w ramach programu Fundusze Europejskiej dla Lubelskiego 2021 – 2027. Z prezentacją na temat wsparcia na założenie i rozwój działalności gospodarczej – pożyczki, poręczenia, dotacje, szkolenia, czy pożyczki preferencyjne dla firm wystąpili: Marcin Bida – Dyrektor zamojskiego Oddziału Lubelskiego Regionalnego Funduszu Rozwoju, Renata Łokaj – Dyrektor Funduszu Pożyczkowego Biłgorajskiej Agencji Rozwoju Regionalnego, Joanna Kulik – Doradca klienta w Lubelskiej Fundacji Rozwoju, Janusz Miś – Ekspert Koordynator Zespołu Pozyskiwania i Obsługi Inwestorów  Oddziału ARP S.A. w Tarnobrzegu oraz Tomasz Kaproń – Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Janowie Lubelskim.

Na zakończenie konferencji Burmistrz Krzysztof Kołtyś przedstawił prezentację na temat Janowskiej Strefy Inwestycyjnej „Borownica” i opowiedział o nowych przedsiębiorcach na naszej strefie.

Burmistrz  Krzysztof Kołtyś podziękował wszystkim przedsiębiorcom, którzy przyjęli zaproszenie i tak licznie przybyli na konferencje. „Nasi prelegenci przedstawili ofertę dla przedsiębiorstw, rzec by można: fundusze europejskie w pigułce – zaznacza Burmistrz Janowa Lubelskiego – „Zawsze podkreślam, że warto jest spotykać się, rozmawiać i wymieniać się doświadczeniami. A głos naszych przedsiębiorców i rozwój naszych firm jest dla nas niezmiernie ważny”.

Każdy przedsiębiorca mógł skorzystać z indywidualnych konsultacji z prelegentami.

Konferencja została przygotowana przez Referat Promocji i Rozwoju Urzędu Miejskiego - Kierownik Elżbieta Iwankiewicz.

 

Przedstawione prezentacje dostępne do pobrania w załączniku.

Tekst i foto: Dorota Kozdra

file
Fundusze Europejskie 2021-2027 dla przedsiębiorców w ujęciu ogólnym – Programy Krajowe.pdf
2.4 MB
download Pobierz
file
LAWP w Lublinie - Możliwości wsparcia przedsiębiorców w ramach programu Fundusze Europejskie dla Lubelskiego 2021-2027.pdf
5.03 MB
download Pobierz
file
Lubelski Regionalny Fundusz Rozwoju.pdf
12.96 MB
download Pobierz
file
Biłgorajska Agencja Rozwoju Regionalnego - Fundusz Pożyczkowy.pdf
1.78 MB
download Pobierz
file
Lubelska Fundacja Rozwoju - Pożyczki Unijne.pdf
0.53 MB
download Pobierz
file
Janowska Strefa Inwestycyjna "BOROWNICA" - Wizualizacja.pdf
2.33 MB
download Pobierz
facebook youtube