Drukuj Drukuj

Inauguracja Ogólnopolskiej Karty Seniora w Janowie Lubelskim

Autor: Dorota Kozdra
Opublikowano: 25.05.2022
Inauguracja Ogólnopolskiej Karty Seniora w Janowie Lubelskim

Występ zespołu „Janowianki” rozpoczął wczorajszą uroczystość inaugurującą Ogólnopolską Kartę Seniora w Janowskim Ośrodku Kultury.  Spotkaniu uczestniczyli Seniorzy, Burmistrz Janowa Lubelskiego Krzysztof Kołtyś, Przewodnicząca Rady Miejskiej Krystyna Ćwiek, Sekretarz Gminy Bożena Czajkowska, Prezes Stowarzyszenia MANKO Łukasz Salwarowski i Ambasador Głosu Seniora Marek Pilch, jak również przedsiębiorcy, Dyrektorzy, Kierownicy instytucji i jednostek gminy, księża: Ks. Jan Sobczak, Ks. Jacek Staszak, ks. Infułat Edmund Markiewicz.

 

Ogólnopolska Karta Seniora jest projektem autorskim Stowarzyszenia MANKO z Krakowa. Powstała z myślą o wszystkich Seniorach po 60 roku życia, aby poczuli się częścią naszego społeczeństwa. Dlatego też w projekt włączyli się również przedsiębiorcy, oferując Seniorom promocję. Są to zniżki dotyczące punktów handlowych, usługowych, gabinetów rehabilitacji, instytucji kultury, czy uzdrowisk. W naszej gminie udział w akcji zaoferowało ponad 20 firm i instytucji.

 

Spotkanie rozpoczął Burmistrz Krzysztof Kołtyś serdecznie witając wszystkich Seniorów, jak również zaproszonych gości. Nim wręczono symboliczne Karty Seniora, wysłuchaliśmy prezentacji działalności stowarzyszeń, klubów i związków seniora z naszej gminy, która przedstawiła Katarzyna Dzadz.  Dodajmy, że w naszej gminie działa: Klub aktywnych Ruchowo „Rekreo – Styl”, Klub Rekreacji Ruchowej „Vitalni”, Klub Seniora „Janowiacy”, Klub Seniora „Lędzianie – Młodzi Duchem”, Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów Oddział w Janowie Lubelskim (liczy przeszło 200 członków), Stowarzyszenie Kobiet Powiatu Janowskiego. 

 

Karty Seniora zostały wręczone na ręce reprezentantów Seniorów z gminy Janów Lubelski: Izabeli Wydra, Elżbiety Michalskiej, Haliny Pawusiak, Barbary Kapusta, Bożeny Stelmach. Natomiast przedsiębiorcom, którzy włączyli się w projekt wręczono Certyfikaty: dla Stanisława Mazura właściciela Hotelu Janów, dla Leszka Ciupaka właściciela firmy JANEX, dla Moniki Ciukaj właścicielka firmy STREFA KOBIET (odebrała z menager Iwoną Mańka), Aleksandra Michana - uFizjo - fizjoterapia & terapia manualna, Ludmiła Kaczmarska – Salon Fryzjerski LOKA, Edyta Drewniak – Salon Fryzur, Paweł Kędra – Kierownik Zespołu Lubelskich Parków Krajobrazowych Oddział Zamiejscowy w Janowie Lubelskim, Barbara Nazarewicz- Dyrektor Muzeum Regionalnego w Janowie Lubelskim.

Na ręce Burmistrza i Przewodniczącej Rady Miejskiej zostały złożone podziękowania od wszystkich grup i stowarzyszeń seniorów z naszej gminy. Podziękowania wręczyła Izabela Wydra - Przewodnicząca Gminnej Rady Seniorów wraz z WicePrzewodniczącą Urszulą Pachuta i Sekretarzem Haliną Pawusiak.

 

Jak wspomnieliśmy podczas uroczystości gościliśmy Prezesa Stowarzyszenia MANKO Łukasza Salwarowskiego i Ambasadora Głosu Seniora Marka Pilcha. Pan Łukasz wygłosił interesujący wykład na temat „Stop Manipulacji, nie daj się oszukać !”, natomiast Pan Marek opowiedział o „Aktywności po 60 –tce”.

 

Na zakończenie spotkania obejrzeliśmy interesujących występów reprezentantów Seniorów: Zespół „Szpy – ciary”, prowadzony przez Marka Szpyta i Annę Łopata. Stowarzyszenie Kobiet Powiatu Janowskiego reprezentowała Urszula Pachuta w skeczu „Mścicielka”. Klub Seniora „Janowiacy” z utworami muzycznymi, podobnie Zespół „Janowianki” zaprezentował także piosenki. Natomiast Klub Seniora „Lędzianie – Młodzi Duchem” przedstawili utwory poetyckie. Na zakończenie wystąpił Klub Rekreacji Ruchowej „Vitalni” z układem tanecznym.

Dodajmy, że uroczystość inaugurującą Ogólnopolską Kartę Seniora został poprowadzona przez Elżbietę Iwankiewicz i Annę Jaremek z Referatu Promocji Urzędu Miejskiego.

Tekst i foto: Dorota Kozdra

 

 

 

 

 

facebook youtube