Drukuj Drukuj

380 - lecie Janowa Lubelskiego. Artyści i ich dzieła - Olek Orkiestra Archiwalny wpis

Opublikowano: 25.06.2020

Trudno wyobrazić sobie uroczystości bez udziału Olek Orkiestry. Piękne stroje, wyćwiczone ruchy, błyszczące instrumenty i muzyka porywająca do tańca.

Olek Orkiestra powstała w 1997 roku w Wiejskim Domu Kultury w Godziszowie, a obecnie działa przy Janowskim Ośrodku Kultury. Kierownikiem i kapelmistrzem orkiestry jest Aleksander Krzos. Przekazuje on dzieciom i młodzieży zdobyte doświadczenie podczas koncertowania z  profesjonalnymi bigbandami w Sztokholmie, Paryżu, Berlinie, Oslo, Monte Carlo.

Orkiestra liczy obecnie około 30 osób w różnym wieku i to co ich łączy, to wspólna pasja do muzyki. Grają muzykę rozrywkową, swingową, biesiadną, a także utwory marszowe.

Biorą udział w różnych konkursach, przeglądach i festiwalach w Polsce oraz za granicą, gdzie zdobywają liczne nagrody i wyróżnienia. W 2007 roku Olek Orkiestra została nagrodzona statuetką Antek Roku w kategorii Promotor Roku.

W przeciągu kilku ostatnich lat, Orkiestra koncertowała na Węgrzech, Słowacji i Chorwacji. W naszym mieście, Orkiestry można posłuchać na żywo podczas imprez, m.in. sierpniowego Festiwalu Kaszy „Gryczaki”, majowego Festiwalu Folkloru, Janowskiej Wigilii na Rynku Starego Miasta, czy różnych uroczystości patriotycznych i religijnych. Przez cały maj, od godziny 6.00 rano (przez ok. pół godziny), z balkonu Sanktuarium lub ołtarza polowego, na cały Janów roznosi się muzyka pieśni poświęconych Maryi grana przez muzyków Olek Orkiestry. Jest to zwyczaj, który już na stałe wpisał się w tradycję naszego miasta.

Zapraszamy do zapoznania się z repertuarem w wykonaniu Olek Orkiestry na stronie: www.olekorkiestra.pl

Majowe granie Olek Orkiestry:

Przejdź do oryginalnej wersji publikacji w archiwalnej wersji strony
facebook youtube