Pogoda w Janowie

wtorek, 18 grudzień 2018, Imieniny: Gracjana, Bogusława, Laurencji
czwartek, 9 listopad 2017

IV Janowskie Dni Rodziny

Czy rodzina, w której funkcjonują osoby niepełnosprawne otrzymuje wystarczające wsparcie?- zastanawiać będziemy się podczas IV Janowskich Dni Rodziny !

To już czwarta edycja „janowskiego” święta rodziny, organizacji którego podejmuje się Janowskie Stowarzyszenie Niesienia Pomocy Humanus we współpracy z Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Janowie Lubelskim. Po raz drugi inicjatywa została objęta wyjątkowym patronatem honorowym-Pani Elżbiety Rafalskiej Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Inicjatywa ma na celu przede wszystkim  promowanie zapomnianych i stygmatyzowanych modeli rodziny. Jednak jak powszechnie wiadomo rodzina jako podstawowe środowisko wychowawcze kształtuje człowieka od najwcześniejszych lat, dlatego jej promowanie i wspieranie staje się istotną rolą całego społeczeństwa.

Zainteresowanie, z jakim spotykała się w latach poprzednich inicjatywa święta janowskiej rodziny motywuje do tego aby kontynuować działania w tym zakresie. Zorganizowano więc IV Janowskie Dni Rodziny, które odbędą się w dniach 8-9 listopada 2017r. pod hasłem „Rodzina z niepełnosprawnością - wizerunek, przemiany, zagrożenia”. A więc promowanym modelem jest rodzina z niepełnosprawnością. Mądrość rodziny to szansa dla rozwoju osoby niepełnosprawnej, która prowadzi do samorealizacji i szczęścia. Dlatego też ważnym elementem lokalnej polityki społecznej jest promowanie rodzin, które na co dzień borykają się z niepełnosprawnością poprzez wzmacnianie jej wizerunku, który poprzez liczne przemiany i doświadczenia może spotkać się z różnymi problemami lub ograniczeniami.

Punktem kulminacyjnymi działań będzie Ogólnopolska Konferencja Naukowa, która odbędzie się 9 listopada 2017r. w Janowskim Ośrodku Kultury. Konferencja została objęta patronatem naukowym przez liczne uczelnie wyższe. Wśród prelegentów są osoby, które zajmują się pracą naukową w dziedzinie psychologii, prawa, pedagogiki, socjologii itp. a także praktycy zajmujących się bezpośrednią pracą z rodzinami z niepełnosprawnością, którzy podzielą się własną wiedzą i doświadczeniami.

Inicjatywa skierowana jest do wszystkich rodzin, nie tylko rodzin osób niepełnosprawnych, ale koncentruje się przede wszystkim na promowaniu tego modelu, pokazaniu wartości wychowywania się i funkcjonowania w tego typu środowisku rodzinnym.  

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowym programem inicjatywy i udziału w tym wyjątkowym święcie rodziny.


IV Janowskie Dni Rodziny - KONKURS

Janowskie Dni Rodziny są inicjatywą cykliczną o stałej formule i rodzaju działań na rzecz rodzin. Są to każdorazowo inne modele zapominanych i stygmatyzowanych rodzin.
Jednym z działań towarzyszących jest konkurs plastyczny, którego celem jest zmotywowanie całych rodzin do przygotowania wspólnych prac na wskazany temat.
W tym roku zapraszamy do udziału konkursie pt. „Zrozumieć niepełnosprawność”.
Ideą konkursu jest  zobrazowanie swoich wyobrażeń na temat rodziny z niepełnosprawnością lub własnych doświadczeń z kontaktu z taką rodziną czy wynikających funkcjonowania w niej.

Technika prac dowolna !!!!

Termin zgłaszania prac: 07.11.2017 r.

Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród nastąpi podczas Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej w dniu 9 listopada 2017r.

Serdecznie zapraszamy !!!  Czekają atrakcyjne nagrody !!!

Więcej informacji i miejsce składania prac konkursowych:  Janowskie Stowarzyszenie Niesienia Pomocy HUMANUS, ul. Boh. Poryt. Wzgórza 23, tel. 15 8142251, 696 674 684.

Kalendarz

p w ś c p s n
 
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 
 
 
 
 
 
 
Twój pomysł - europejskie pieniądze
eu
Projekt współfinansowany ze Środków Europejskiego Funduszu Rozwoju
Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa
Lubelskiego na lata 2007-2013.
Projektowanie i tworzenie stron www