Drukuj print

Przebudowa drogi gminnej nr 108947L ul. Piaskowej w Janowie Lubelskim

Kategoria: Fundusz Dróg Samorządowych
Lata trwania: 2020
Przebudowa drogi gminnej nr 108947L ul. Piaskowej w Janowie Lubelskim

Nazwa programu: Fundusz Dróg Samorządowych
Wartość całkowita projektu: 144 471,16 zł  
Dofinansowanie: 72 235,00 zł (50 %)
Wkład własny: 72 236,16
Realizacja: 2020

 

Cel projektu:

Poprawa spójności układu komunikacyjnego domykającego cały układ komunikacyjny osiedla Zaolszynie po lewej stronie drogi powiatowej ul. Okopowej w Janowie Lubelskim. Poprzez przebudowę ul. Piaskowej poprawi się powiązanie układu komunikacyjnego z drogą powiatową ul. Okopową w Janowie Lubelskim, stanowiącą na chwilę obecną wschodnią małą obwodnicę miasta, która przenosi duży ruch pojazdów omijających ścisłe centrum miasta. Droga jest głównym ciągiem komunikacyjnym wyjazdowym w stronę drogi krajowej nr 19/74 i stanowi dojazd pracowników mieszkających na os. Zaolszynie do firm zlokalizowanych z Janowskiej Strefy Inwestycyjnej "Borownica".

Opis projektu:
Realizacja zadania jest kontynuacją zadania inwestycyjnego polegającego na przebudowie dróg gminnych: ul. Fredry, ul. Lechnickiego i ul. Szymanowskiego w Janowie Lubelskim.
Projekt polega na przebudowie drogi gminnej ul. Piaskowej w Janowie Lubelskim dł. 195 m, w tym: wykonanie nowej warstwy bitumicznej o łącznej grubości 8 cm, która  wzmocni całą konstrukcję jezdni przebudowywanej drogi gminnej i zwiększy jej nośność, wymiana krawężników betonowych, przebudowa zjazdów indywidualnych na posesje o nawierzchni kostki betonowej.

 

facebook youtube