Drukuj print

Ścieżki rowerowe, czyli z rowerem przez Lasy Janowskie i nie tylko

Autor: Dorota Kozdra
Opublikowano: 19.10.2020
Ścieżki rowerowe, czyli z rowerem przez Lasy Janowskie i nie tylko

Są tacy dla których sezon rowerowy trwa cały rok. Może to potwierdzić wiele osób z naszego miasta, dla których niestraszna jest pogoda dla rowerowych wypraw po janowskich lasach i nie tylko. Przykładem tego faktu są członkowie Bike Club Janów Lubelski, którzy już nie raz udowodnili, że dobrą imprezę można zorganizować również zimą (impreza rowerowa Biały Kruk). Oprócz członków tej grupy jest wiele innych osób, którzy bez względu na porę roku ruszają dróżkami, ścieżkami i drogami na dwóch kółkach.

Z myślą o tych wszystkich mieszkańcach, jak również o turystach odwiedzających nasz region, rozpoczęły się prace dotyczące uzupełnienia i modyfikacji przebiegu tras rowerowych.

Spotkania odbyły się w zeszłym tygodniu w Ośrodku Edukacji Ekologicznej Nadleśnictwa Janów Lubelski. Ze względu na pandemię i ograniczenia z tym zawiązane w pierwszym spotkaniu uczestniczył Krzysztof Kołtyś – Burmistrz Janowa Lubelskiego, Waldemar Kuśmierczyk - Nadleśniczy Lasów Janowskich, Ryszard Majkowski - Kierownik Ośrodka Edukacji Ekologicznej, Andrzej Wediuk - Specjalista ds. Leśnych Kompleksów Promocyjnych Janowskiego Nadleśnictwa, Katarzyna Dzadz – Inspektor ds. Promocji Urzędu Miejskiego. W drugim spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele stowarzyszeń rowerowych i turystycznych z terenu naszej gminy.

Inicjatorzy spotkania mają nadzieję, że wypracowane koncepcję tras rowerowych sprawią, że turystyka rowerowa będzie miała coraz więcej zwolenników. Podczas spotkania rozmawiano również na temat wytyczenia i oznakowania tras Nordic Walking, których zwolenników również przybywa z roku na rok. Wspomnieć trzeba także o pieszych, o narciarstwie biegowym, czy o szlakach kajakowych.

Ubiegło tygodniowe spotkania były pierwszymi inicjującymi.

Tekst i foto: Dorota Kozdra

Foto: z pierwszego spotkania

Zobacz na mapie
Atrakcje turystyczne
Turstyka aktywna
Noclegi
Gastronomia
Muzea
Wypożyczalnia rowerów
Kolonie, obozy
Warsztaty
Spływy kajakowe
facebook youtube