Drukuj print

Rekreacja ruchowa w zdrowym stylu życia – Członkowie Klubu Aktywnych Ruchowo „Rekreo - Styl” w Janowie Lubelskim na zajęciach Pilates – jesień 2020 r

Autor: Dorota Kozdra
Opublikowano: 28.10.2020
Rekreacja ruchowa w zdrowym stylu życia – Członkowie Klubu Aktywnych Ruchowo „Rekreo - Styl” w Janowie Lubelskim na zajęciach Pilates – jesień 2020 r

Zgodnie z naturalną potrzebą człowieka a także dostosowując się do zaleceń Władz Członkowie Klubu Aktywnych Ruchowo „Rekreo - Styl” w Janowie Lubelskim uczestniczą w różnych zajęciach aktywności ruchowej. Po wakacjach jest to zadanie publiczne „Rekreacja ruchowa w zdrowym stylu życia – 2020”.

Teraz korzystając z ciepłych, słonecznych dni uczestniczą w gimnastyce Pilates na terenach otwartych Parku Rekreacji Zoom Natury nad Zalewem Janowskim. W razie  deszczu i ochłodzenia dobrym miejscem na Pilates okazały się pomieszczenia gościnnego Domu Pielgrzyma w Parafii p.w. św. Jana Chrzciciela w Janowie Lubelskim.

Pilates na otwartym terenie jest nowym wyzwaniem dla grupy. Trzeba zadbać o dobry ubiór aby uniknąć przegrzania, ale też i przeziębienia.

Zajęcia prowadzone są w odpowiednio mniejszych grupach z zachowaniem zasad bezpieczeństwa: maseczki, dezynfekcja i dystans społeczny.

Uczestnicy są zadowoleni z celowego wyjścia z domu i wspólnego treningu Pilates usprawniającego układ ruchu, poprawiającego  samopoczucie i motywującego do stosowania zasad zdrowego stylu życia. Zdobyte umiejętności zachęcają do gimnastyki codziennej. 

Realizacja zadania publicznego wsparta jest dofinansowaniem Gminy Janów Lubelski.

Antoni Sydor – Instruktor Pilates   

Foto: Krystyna Łukasiewicz

Janów Lubelski, 07.10.2020 r.

Zobacz na mapie
Atrakcje turystyczne
Turstyka aktywna
Noclegi
Gastronomia
Muzea
Wypożyczalnia rowerów
Kolonie, obozy
Warsztaty
Spływy kajakowe
facebook youtube