Drukuj print

Zimowa aktywność ruchowa w KAR „Rekreo – Styl” JL – luty 2022 r.

Autor: Dorota Kozdra
Opublikowano: 01.03.2022
Zimowa aktywność ruchowa w KAR „Rekreo – Styl” JL – luty 2022 r.

W Klubie Aktywnych Ruchowo „Rekreo – Styl” w Janowie Lubelskim trwają zimowe zajęcia rekreacyjne.

Zasadniczym wstępem był jesienny cykl pod nazwą Rekreacja ruchowa seniorów w zdrowym stylu życia-2021” obejmujący zajęcia Pilates, naukę pływania i jaskinię solną a później, już na początku zimy cykl „Szkolenie narciarstwa biegowego oraz łyżwiarstwa - 2021”.

Członkowie KAR cały czas uczestniczą w zajęciach rekreacyjnych zgodnie ze swoimi zainteresowaniami, swoim dobrostanem  i dostępnością obiektów.

W Klubie są zorganizowane stałe zajęcia gimnastyki Pilates w Sali PSP (wtorki i czwartki) i stałe spotkania, w tym pogadanki o zdrowym stylu życia w Domu Nauczyciela (środy). Ponadto niektórzy Członkowie systematycznie uczęszczają na Pływalnię Otylia (dla seniorów - mieszkańców Gminy bezpłatnie w soboty), jeżdżą na nartach biegowych, maszerują z kijkami Nordic Walking.

Wszystkie wyjścia z domu aktywizują, zwłaszcza te związane z rekreacją. Teraz, na przedwiośniu, przy dłuższym już dniu i wyższym słońcu oraz po nocnych  przymrozkach szczególnie przydatne są wyjścia do parków, placów rekreacji, do lasu, nad rzekę. Zapewniają dawkę słońca, dotlenienie i kontakt ze środowiskiem

 przyrodniczym, mającym dobry wpływ na zdrowie człowieka.

Tak w KAR „Rekreo – Styl” mija zima a już niedługo nowy program zajęć wiosennych we współpracy z miejscowym Kołem Terenowym PTTK „Ziemia Janowska”.

 

W załączeniu foto z zajęć Pilates -  ćwiczenia z małymi piłkami.

 

Antoni Sydor –Instruktor Pilates

Foto: Zuzanna Skoczyńska

Janów Lubelski, 28.02.2022 r.

facebook youtube