Drukuj Drukuj

Zaproszenie na wernisaż wystawy "Cały Mój Jazz" Jarka Wierzbińskiego - 10 maja - Muzeum Fotografii

Autor: Dorota Kozdra
Opublikowano: 10.05.2024
Zaproszenie  na wernisaż wystawy "Cały Mój Jazz" Jarka Wierzbińskiego - 10 maja - Muzeum Fotografii

Chciałbym serdecznie zaprosić  w imieniu własnym oraz Jarka Wierzbińskiego na wernisaż wystawy "Cały Mój Jazz", który będzie miała miejsce w gościnnych progach Muzeum Fotografii w Janowie Lubelskim.

Otwarcie wystawy odbędzie się 10 maja 2024 roku o godzinie 18:00 w Galerii Muzealnej przy Muzeum Fotografii w Janowie Lubelskim przy ulicy Zamoyskiego 20 (wejście od ulicy Sukienniczej).

Wystawa potrwa do 4 czerwca 2024 roku.

To ostatni raz kiedy będzie można zobaczyć 80 fotografii które są uświetnione autografami artystów, którzy na tych fotografiach są prezentowani.

Jarek Wierzbicki

"Człowiek, który odebrał niewiarygodnie trudne lekcje od życia. Jego miłością - muzyka. Pasją - fotografia. Celem - uchwycenie emocji, które niesie ze sobą jazz. Zaraża entuzjazmem, wzrusza prawdą zaklętą w jego zdjęciach, inspiruje i pomaga, ofiarowując to, co najcenniejsze - serce na dłoni. Współpracuje z Jazz Forum i magazynem Jazz Press. Jego pierwsza wystawa „Cały Mój Jazz odbyła się we wrześniu 2016 roku. Po niej przyszedł czas na kolejne: na Festiwalu JazzJam w Legionowie, w 2017 roku na zaproszenie Instytutu Polskiego i Get Closer w Budapeszcie, gdzie wydarzenie otwierał John Scofield i na Młyn Jazz Festiwal, gdzie pojawił się sam Herbie Hancock, a po której zgromadzonych oprowadzał Michał Urbaniak. W 2018 roku jego zdjęcie przedstawiające Rudy'ego Birda dostało się do finałowej trzydziestki prestiżowego konkursu Jazz World Photo. Na tym samym konkursie w 2020 roku fotografia autorstwa Jarka Wierzbickiego przedstawiająca Leszka Możdżera zajęła zaszczytne V. miejsce. Kilkukrotny finalista konkursu MK Jazz Foto im. Marka Karewicza, w którego drugiej edycji fotografią Leszka Możdżera zajął III. miejsce. W 2021 roku ponownie zdobył III nagrodę w trzeciej edycji wspomnianego już MK. Jazz Foto za fotografię Rona Cartera. W 2022 roku po raz kolejny fotografią Piotra Schmidta znalazł się w finałowej 30 konkursu Jazz World Pgoto.

W bieżącym 2024 roku po raz piąty fotografią Lakecii Benjamin znalazł się w 33 finałowej MK Jazz Foto im. Marka Karewicza.

Organizator koncertów charytatywnych na rzecz Fundacji „Daj Herbatę".

Prze 5 lat był dyrektorem artystycznym Mazowieckiego Jazz Jam Festiwal w Legionowie.

Przyjaciel środowiska jazzowego i niezwykły człowiek."

Mariola Borowska " Jazz Forum "

 

Podczas wernisażu na pewno będą niespodzianki - tak dla oczu jak i dla gardła.

Proszę o kontakt mailowy lub telefoniczny 602 74 61 66

Antoni Florczak

facebook youtube