Drukuj Drukuj

Zagospodarowanie odpadów w przedsiębiorstwach - bezpłatne doradztwo

Autor: Dorota Kozdra
Opublikowano: 07.07.2021

Serdecznie zapraszamy do udziału w projekcie realizowanym przez Fundację Rozwoju Lubelszczyzny/Foundation for Lubelskie Development w ramach Lubelskiego Klastra Energetycznego.

Projekt dotyczy gospodarki obiegu zamkniętego, a ściślej zagospodarowania odpadów powstających w przedsiębiorstwach w celu wytworzenia nowych produktów. Lubelski Klaster Ekoenergetyczny uzyskał wsparcie techniczne w ramach inicjatywy "Towards Green Transition Facility" Europejskiej Platformy Współpracy Klastrów.


Zachęcamy Państwa do skorzystania z możliwości udziału w projekcie, gdyż w przyszłym okresie programowania działania związane z zagospodarowaniem odpadów i prowadzeniem działalności zgodnie z zasadami obiegu zamkniętego będą wspierane przez fundusze europejskie. Skorzystanie z bezpłatnego doradztwa pomoże Państwu przygotować się wstępnie i ukierunkować swoje działania na zagospodarowanie odpadów i ich ponowne wykorzystanie do produkcji nowych wyrobów. Wiąże się to z dodatkowymi dochodami w przyszłości, a także obniżeniem kosztów związanych z utylizacją odpadów. Jest to również szansa na rozwój współpracy z jednostkami naukowo-badawczymi o charakterze innowacyjnym i pozyskanie środków finansowych na rozwój tej współpracy.


W ramach projektu przedsiębiorcy będą mogli skorzystać ze wsparcia doradczego w zależności od indywidulanych potrzeb oraz przewidziana jest organizacja warsztatów w zakresie gospodarki obiegu zamkniętego i doradztwo indywidulane dla przedsiębiorstw związane z wykorzystaniem odpadów do ponownego przetworzenia. W celu dostosowania wsparcia do indywidulanych potrzeb przedsiębiorstw poniżej link do ankiety w języku angielskim (jeżeli nie znacie Państwo języka angielskiego, to prosimy o kliknięcie prawym przyciskiem myszy na stronie otwartej ankiety i wybranie tłumaczenia na język polski. Ankietę w polach opisowych możecie Państwo wypełnić po polsku. Po jej wypełnieniu i przesłaniu Państwa odpowiedzi zostaną przetłumaczone na język angielski.
 

Ankieta do wypełnienia przez firmy

Ankietę prosimy wypełnić jak najszybciej, najpóźniej do 7.07.2021 roku. W przypadku potrzeby wsparcia w wypełnieniu ankiety prosimy o kontakt z Panią Małgorzatą Gałczyńską, tel. 887 200 020.


Zapraszamy Państwa do udziału w projekcie i skorzystania z bezpłatnych usług doradczych dostosowanych do Państwa potrzeb w zakresie ponownego zagospodarowania odpadów w celu produkcji nowych wyrobów, zgodnie z ideą gospodarki obiegu zamkniętego.
 

facebook youtube