Drukuj Drukuj

Wystawa plenerowa - "Janów 1640-1680” - Rynek

Autor: Dorota Kozdra
Opublikowano: 20.11.2023
Wystawa plenerowa - "Janów 1640-1680” - Rynek

Janów 1640 – 1680” – to temat wystawy przygotowanej przez Muzeum Regionalne w Janowie Lubelskim z okazji szczególnego wydarzenia dla naszego miasta – odsłonięcia pomnika Katarzyny Zamoyskiej, wmurowania Kapsuły Czasu w płytę Rynku.

Scenariusz wystawy został przygotowany przez Justynę Flis – Dyrektor i Piotra Widz z Muzeum Regionalnego.

Tematem wystawy jest historia Janowa oraz życiorys założycielki naszego miasta Katarzyny Zamoyskiej.

Na wystawie zostały wykorzystane dokumenty i zdjęcia ze zbiorów: Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie, Archiwum Państwowego w Lublinie, Muzeum Regionalnego w Janowie Lubelskim.

Miejsce wystawy – Rynek.

 

facebook youtube