Drukuj Drukuj

Ważne informacje !!! Pomoc rzeczowa i finansowa dla Ukrainy !!!

Autor: Dorota Kozdra
Opublikowano: 04.03.2022
Ważne informacje !!! Pomoc rzeczowa i finansowa dla Ukrainy !!!

Mieszkańcy naszej gminy aktywnie włączają się w zbiórkę darów dla mieszkańców Ukrainy. Stanęli na wysokości zadania. Do dnia dzisiejszego udało się zebrać sporo potrzebnych artykułów. Wśród nich odzież, produkty spożywcze z długim terminem ważności, środki higieny osobistej, lekarstwa, koce, śpiwory, sprzęt AGD. Ale to nie wszystko !

Na terenie miasta trwają zbiórki w marketach i punktach. Dary zbierają harcerze i wolontariusze w Stokrotce przy ul. Wiejskiej, Groszku przy szpitalu, Mrówce przy ul. Wałowej oraz PLUS – ie przy ul. Zamoyskiego. Oprócz tego są sklepy, które prowadzą zbiórki niezależnie od tych organizowanych przez gminę.

Wiele jest instytucji, osób prywatnych, które włączyło się w Pomoc Ukrainie. Wśród nich są także osoby, Janowiacy mieszkający w Niemczech, którzy zorganizowali zbiórkę. Transport ich pomocy rzeczowej dotarł dzisiaj do Janowa Lubelskiego.

Przypominamy, że zbiórkę rzeczową prowadzi Ośrodek Pomocy Społecznej przy ul. Boh. Poryt. Wzgórza 23. W godzinach od 8.30 do 16.30. Uwaga!!! Osoby, które chcą przekazać dary są proszone o wcześniejszy kontakt telefoniczny z Panią Magdą – 607 375 100 lub z Panią Marzeną – 692 074 572.

Ponadto zostało uruchomione konto specjalnie dla Pomocy dla Ukrainy. Zbiórkę środków pieniężnych koordynuje Klub Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Numer konta KRON 76 9410 0000 2001 1017 4593 0004 z dopiskiem „POMOC DLA UKRAINY”.

Pomoc musi być usystematyzowana i skuteczna. Prowadzona jest dwutorowo. Pierwszym torem jest pomoc mieszkańcom Ukrainy przebywającym w Polsce, w naszej gminie, drugi tor to pomoc dla tych, którzy zostali na Ukrainie.

Ważne!!!

Nie przynosimy starych ubrań czy obuwia, czy artykułów z krótkim terminem ważności !!!

Apelujemy o zwracanie uwagi na informacje i komunikaty, które pojawiają się na stronie www.janowlubelski.pl czy Facebooku Gminy Janów Lubelski. Każdego dnia są to nowe informacje !

Tekst: Dorota Kozdra, foto; Magdalena Kolasa

facebook youtube