Drukuj print

Utrudnienia w ruchu. Trwa przebudowa 1,6 km drogi powiatowej – ulicy Bohaterów Porytowego Wzgórza

Autor: Dorota Kozdra
Opublikowano: 06.10.2021

Przypominamy, że ze względu na trwające prace związane z przebudową 1,6 km drogi powiatowej – ulicy Bohaterów Porytowego Wzgórza,  ruch na tym odcinku jest utrudniony. Apelujemy o rozwagę i o zachowanie ostrożności. Jest do odcinek od ulicy Działkowców do mostu na rzece Trzebensz. Obecne zauważymy, że trwają od budynku Nadleśnictwa  - w kierunku Szklarni/Momot Dolnych i Momot Górnych - (Co obrazują zamieszczone zdjęcia).

Przypomnijmy, że zakres prac obejmuje przebudowę istniejącej jezdni, chodników, zatok postojowych, parkingów, zatok autobusowych. Ponadto w ramach zadania zostanie wykonane oznakowanie pionowe i poziome, elementy małej architektury, remont mostu na rzece Trzebensz, chodniki oraz ciąg pieszo – rowerowy, który połączy się z ciągiem w ulicy Turystycznej i z ciągiem w kierunku Szklarni. Przebudowane zostanie również oświetlenie uliczne, usunięta zostanie kolizja urządzeń elektrycznych oraz przebudowane zostaną urządzenia infrastruktury telekomunikacyjnej.

 W tym roku będzie to I etap przebudowy ulicy Bohaterów Porytowego Wzgórza. Drugi etap przebudowy tj. od ronda do ulicy Działkowców będzie kontynuowany w przyszłym roku. Powiat Janowski zamierza w bieżącym roku złożyć wniosek do kolejnej edycji Rządowego Funduszu Dróg Samorządowych. Ten drugi odcinek jest również zaprojektowany z ciągiem pieszo – rowerowym.

Dodajmy, że koszt zadania, czyli całość inwestycji (przebudowa I i II etap) to suma rzędu 4 mln 524 tys. zł. ,w tym dofinansowanie z Rządowego Funduszu Dróg Samorządowych, jakie otrzymał Powiat Janowski  –  1 139 380, 20 zł. Kolejno wkład (proporcje) gminy Janów Lubelski  55 % i Powiatu Janowskiego 45 %. Łącznie Gmina udziela pomocy finansowej Powiatowi Janowskiego  1 025 995, 41 zł. Kwota ta jest rozłożona na 2 lata. W 2021 roku gmina Janów Lubelski udziela pomocy finansowej w kwocie 512 997, 70 zł, zaś w 2022 roku – 512 997, 71 zł.

Inwestycje prowadzi Zarząd Dróg Powiatowych.

Tekst i foto: Dorota Kozdra

 

facebook youtube