Drukuj print

Tour de Pologne przez gminę Janów Lubelski !!!

Autor: Dorota Kozdra
Opublikowano: 01.08.2022
Tour de Pologne przez gminę Janów Lubelski !!!

Największa sportowa impreza, najlepsi kolarze na świecie w tym roku zawitali do Janowa Lubelskiego, a co ważne z lotną premią 79. Tour de Pologne.

Trzeci etap Tour de Pologne  to przejazd przez naszą gminę. Miasto Janów Lubelski, Momoty Dolne i Momoty Górne w kierunku Jarocina.

Kolarzom na trasie kibicował Burmistrz Krzysztof Kołtyś, Radny Sejmiku Województwa Lubelskiego Ryszard Majkowski. Obaj Panowie to miłośnicy dwóch kółek. Ryszard Majkowski to pasjonat kolarstwa.

Chwilę przez przejazdem peletonu na trasie w Janowie Lubelskim pojawił się Czesław Lang – główny organizator wyścigu, pierwszy polski kolarz zawodowy, kolarz torowy i szosowy, wicemistrz olimpijski w Moskwie w 1980 roku oraz dwukrotny medalista szosowych mistrzostw świata.

Nasi mieszkańcy dopingowali kolarzom na całej trasie począwszy od wjazdu do miasta tj. od ul. Lubelskiej, przez ul. J. Zamoyskiego, ul. Bohaterów Porytowego Wzgórza  w kierunku Szklarni, Momot Dolnych i Momot Górnych..

Podziękowania  dla wszystkich, którzy przyczynili się do organizacji przejazdu: czyli dla Policji Powiatowej w Janowie Lubelskim, Ochotniczej Straży Pożarnej, Harcerzy, pracowników Janowskiego Ośrodka Kultury z Dyrektorem Łukaszem Drewniakiem.

Podziękowania dla wszystkich mieszkańców za gorący doping!! !

Dla wszystkich, którzy nie mogli być z nami zapraszamy do foto- galerii i filmiku z przejazdu kolarzy.

Link poniżej:

https://www.facebook.com/UMJanowLubelski/videos/578278557326336

Tekst i foto: Dorota Kozdra

 

facebook youtube