Drukuj Drukuj

Sukces Jakuba Wacha z janowskiego OLIMP- u

Autor: Dorota Kozdra
Opublikowano: 05.05.2021

To nie pierwsza i z pewnością nie ostatnia wygrana Jakuba Wacha – zapaśnika z janowskiego OLIMP –u, którego trenerem jest Tadeusz Kuśmierczyk.

Złoty medal wywalczył Jakub, 1 maja br., na Międzynarodowym Turnieju Croatia Open 2021, zdobywając najlepszy wynik wśród reprezentacji kraju. Przypomnijmy, że młody zapaśnik jest dwukrotnym mistrzem Polski.

Sobotnia wygrana Jakuba to ogromny sukces. W turnieju udział wzięli zawodnicy z 12. krajów tj. z Polski, Belgii, Chorwacji, Czech, Estonii, Izraela, Niemiec, Serbii, Słowacji, Szwecji, Szwajcarii, Węgier. Zapaśnik janowskiego OLIMP –u pokonał Chorwata. Zdobył tytuł Międzynarodowego Mistrza Chorwacji w kategorii do 48 kd, tym samym będzie reprezentował nasz kraj na Mistrzostwach Europy, które odbędą się 16 – 20 czerwca br. w Bułgarii (w Somokow).

Jakubowi gratulujemy imponujących osiągnięć i życzymy dalszych sukcesów !

Tekst: Dorota Kozdra, foto: archiwum OLIMP