Drukuj Drukuj

Reprezentacja Seniorów na spotkaniu u Burmistrza Archiwalny wpis

Opublikowano: 27.02.2019

Z wizytą do Burmistrza Janowa Lubelskiego przychodzą nie tylko dzieci, młodzież, czy dorośli, ale również Seniorzy. Niniejsza grupa wiekowa aktywnie uczestniczy w różnych spotkaniach o charakterze integracyjnym, rekreacyjnym, czy sportowym. "Siła w wieku człowieka" – takim hasłem można podpisać ostatnie zmagania drużyny Fitness Klub Pilates Janów Lubelski w Senioriadzie  w OSiR w Biłgoraju. Przypomnijmy, że drużyna zdobyła II miejsce. Wczorajsza wizyta Seniorów u Burmistrza Krzysztofa Kołtysia podyktowana była m.in. osiągnięciami Klubu, a tym samym podziękowaniami za wsparcie finansowe dla Seniorów uczestniczących w zawodach. Burmistrz osobiście złożył gratulacje dla drużyny życząc dalszych sukcesów.

Seniorzy podczas spotkania wysunęli szereg propozycji aktywizacji seniorów w naszym mieście w zakresie aktywności ruchowej. Zostały one omówione z Burmistrzem Krzysztofem Kołtysiem i Sekretarz Gminy Bożeną Czajkowską. Pan Burmistrz wspomniał, że w przyszłości zostanie powołana Rada Senioralna w Janowie Lubelskim. Zadaniem Rady będzie m.in. doradzanie gospodarzom miast i proponowanie programów skierowanych do osób starszych. W skład Rady będą wchodzić przedstawiciele organizacji pozarządowych skupiających seniorów, a także instytucji działający na rzecz osób straszych.

Jak możemy się domyśleć Fitnees Klub Pilates prowadzony pod kierunkiem Antoniego Sydora nie poprzestanie na tym zakresie „spotkań”. Pan Sydor zaznacza : „w przyszłości planujemy uczestniczyć w zawodach pływackich, chcemy mieć swoją kategorię wiekową. Ponadto myślimy o możliwości nart biegowych na Zoomie Natury”.

„Z aktywnością ruchową nigdy nie jest za późno” – takie myśli nasuwają się  gdy patrzymy i słuchamy nowego klipu propagującego zdrowy styl życia. Pomysłodawcą piosenki był Klub Rekreacji Ruchowej „VITALNI” - VITALNI NASZ JANÓW LUBELSKI działający przy Klubie Pilates.

Tekst i foto: Dorota Kozdra

Przejdź do oryginalnej wersji publikacji w archiwalnej wersji strony
facebook youtube