Drukuj print

Promocja Janowa Lubelskiego w Lublinie na Krakowskim Przedmieściu

Autor: Dorota Kozdra
Opublikowano: 12.08.2022
Promocja Janowa Lubelskiego w Lublinie na Krakowskim Przedmieściu

Były warsztaty, pokazy, konkursy, kulinaria, występy, pogadanki o regionalnych smakach  i piękna muzyka w wykonaniu Olek Orkiestry. Wszystko w ramach Dnia Promocji Janowa Lubelskiego w Lublinie. Dokładnie 10 sierpnia br., na Krakowskim Przedmieściu, Janów Lubelski promował się w sercu stolicy naszego województwa - w Lublinie. Organizatorem „spotkania” była Lubelska Regionalna Organizacja Turystyczna i Lubelska Organizacja Turystyczna Zamość i Roztocze.

Janów Lubelski promowała się w ramach akcji LROT „Na wakacje Zamość i Roztocze” i pogratulować trzeba organizatorom, że był to bardzo dobry pomysł !

Janów Lubelski został pokazany pod różnorodnym kątem. Park Rekreacji Zoom Natury przygotował pokazy o owadach i zwierzętach. Oczywiście nie zabrakło maskotek ZOOM-u Bociana i Mrówki. Pokazy prowadził Łukasz Lewczyk, warsztaty garncarskie garncarz z Łążku Garncarskiego Pan Czesław Kurzyna, warsztaty z wikliny papierowej i kwiatów z krepiny Barbara Kapusta. Pokaz kulinarny tj. przygotowanie gryczaka janowskiego w ceramice łążkowskiej Pani Ewa Futa. Każdy mógł oczywiście zakosztować potraw regionalnych: gryczaka i jaglaka. Pogadanki o miodzie, także naszym regionalnym „smaku” prowadziła właścicielka pasieki – Pani Teresa Ciosmak.

Odbyły się również konkursy wiedzy o Ziemi Janowskiej na temat naszych atrakcji turystycznych, który przeprowadziła Katarzyna Dzadz i Anna Jaremek z Referatu Promocji i Rozwoju Urzędu Miejskiego w Janowie Lubelskim.

Natomiast do tańca i do śpiewu przygrywała Olek Orkiestra pod batutą Aleksandra Krzosa. Koncert Olek Orkiestry na Krakowskim Przedmieściu spotkał się z szczególnym zainteresowaniem. Dźwięki muzyki niosły się ulicami starego miasta…

Trzeba dodać, że obecni byli również nasi harcerze - Janowscy Harcerze „Czerwone Kły” oraz Festiwal Oręża Polskiego – Powiat Janowski, który reprezentował Tomasz Krzysztoń.

Tekst: Dorota Kozdra, Foto: Anna Jaremek, Katarzyna Dzadz

facebook youtube