Drukuj print

Powstaje kolejny materiał filmowy o Janowie Lubelskim - realizowany przez Ryana Socasha

Autor: Dorota Kozdra
Opublikowano: 17.11.2021

Produkcja kolejnego filmu promującego nasze miasto to miła wiadomość dla nas wszystkich. Jeszcze nie tak dawno pisali o Janowie Lubelskim blogerzy z Malty, a tutaj już powstaje kolejny materiał. Tym razem odwiedził nas Ryan Socash, którego przodkowie mieszkali w Polsce, a dokładnie w południowo – wschodniej części naszego kraju czyli na Podkarpaciu.

Historia jest o tyle ciekawa, iż Ryan na Podkarpaciu odnalazł ślady nie tylko swoich przodków (od 2005 roku) mieszka w Polsce, ale również wręcz odkrył bogactwo kultury, tradycji, historii naszego kraju. Nie ukrywa, że Polska to kraj malowniczy, urokliwy, z mnóstwem atrakcji. Dzięki niemu powstało wiele filmów promujących Polskę, w tym nasz region. Do miejsc wartych do odwiedzania dołączył Janów Lubelski.

Ryan Socash ukazuje piękno różnych zakątków Polski na anglojęzycznym kanale Poland In w ramach programu Undiscovered, jak również ma swój osobisty kanał na Youtubie Kult America.

Dzisiaj Ryan Socash odwiedził nasze miasto. Realizował materiał o Parku Rekreacji ZOOM NATURY, Janowskiej Kolegiacie, Muzeum Fotografii, zasmakował janowskiego gryczaka w Łążku Garncarskim, poznał naszą regionalną historię, kulturę.

We wspólną realizację materiału włączył się ZOOM NATURY, Urząd Miejski w Janowie Lubelskim (Referat Promocji), Muzeum Regionalne w Janowie Lubelskim, Janowskie Sanktuarium, jak również twórcy ludowi.

Z wielką ekscytacją czekamy na efekty pracy ekipy, czyli Ryana Socasha i Kamila Krawca – operatora, z którym realizuje materiał.

Dodajmy, że Ryan Socash wychował się w Stanach Zjednoczonych, od 2005 roku mieszka w Polsce, jego żoną jest również Polka, która pochodzi z Podkarpacia. Jest dziennikarzem, piosenkarzem, fotografem, przedsiębiorcą, założycielem projektu Let Me Introduce You to the End oraz Dyrektorem Zarządzającym i Członkiem Zarządu Mediakraft TV. Prowadził audycje w Polskim Radio i Wp.pl.

Poprzez realizacje materiałów filmowych pokazuje całemu światu piękno Polski i mnogość jej atrakcji. Każdym nowym odcinkiem udowadnia, że Polska to kraj malowniczy z bogatą tradycją, turystyką. Przykładem tego faktu jest piosenka „Bieszczadzkie słońce” z pięknymi krajobrazami naszych gór.

Dorota Kozdra

facebook youtube