Drukuj print

Podsumowanie okresu przygotowawczego Janowianki

Autor: Dorota Kozdra
Opublikowano: 29.03.2021
Podsumowanie okresu przygotowawczego Janowianki

Runda wiosenna Lubelskiej Ligi Okręgowej  miała ruszyć w niedzielę 21 marca. Niestety obostrzenia związane z sytuacją pandemiczną w kraju uniemożliwiły rozpoczęcie ligowych zmagań w terminie. Zanim Janowianka wróci na dobre do zmagań w lubelskiej okręgówce warto podsumować zakończony przed trzema tygodniami okres przygotowawczy.

Podopieczni trenera Ireneusza Zarczuka w przerwie zimowej rozegrali 5  meczów kontrolnych z czego 4 zakończyli zwycięstwem i raz uznali wyższość rywala. Wśród sparingpartnerów biało - niebieskich byli m. in Górnik Łęczna (juniorzy) 1-0, Łada Biłgoraj (IV liga) 4-1, Sokół Nisko 1-3, MKS Kańczuga( wicelider jarosławskiej okręgówki) 4-1. Planowany sparing z Orzeł Urzędów nie doszedł do skutku. Miał miejsce również wewnętrzny sparing pomiędzy drużyną seniorską a juniorami starszymi. Mimo ambitnej gry juniorów, wygrali nieco starsi koledzy. Mecz zakończył się wynikiem 4-1

Jeżeli chodzi o kwestie personalne, nie odnotowano ubytków kadrowych w zespole. Do drużyny wrócił, dobrze znany janowskim kibicom Paweł Sobótka. Popularny „Działa”z pewnością wzmocni rywalizację w drużynie i wniesie dodatkową jakość do linii obrony. Kolejnym nabytkiem jest Piotr Branewski ( młodszy brat Wojtka), który ostatnio grał w Ładzie Biłgoraj a wcześniej reprezentował barwy Włókniarza Frampol. Treningi wznowił także pozyskany jeszcze w poprzedniej rundzie Adam Hasiak, który ze względu na ciężką kontuzję nie miał jeszcze okazji zaprezentować swoich bramkarskich umiejętności.

Równie dobrze spisała się młoda drużyna MKS Janowianki. Juniorzy rozegrali dwa mecze sparingowe, w których odnieśli przekonujące zwycięstwa. W pierwszym meczu kontrolnym pokonali Rakovie Rakówka (8-0) . Natomiast mecz z Roztoczanie Chrzanów zakończył się rezultatem (3-0).  Zawodnicy młodej janowskiej  drużyny z pewnością będą chcieli powtórzyć dobrą grę i rezultat z rundy jesiennej.

 

Poniżej rozkład rozegranych spotkań

Seniorzy

MKS Janowianka – Górnik Łęczna (juniorzy starsi) 1-0

Bramka: Yurii Perin

 

MKS Janowianka – Łada Biłgoraj 4-1

Bramki: Yurii Perin 2x, Łukasz Piecyk, Łukasz Gajór.

 

MKS Janowianka – Sokół Nisko 1-3

Bramka: Ł Piecyk

 

MKS Janowianka – MKS Kańczuga 4-1

 

Bramki: Wojtek Branewski 2x, Robert Widz, Yurii Perin.

 

MKS Janowianka – Majdan „Tanew” Stary

Bramki: Robert Widz, Łukasz Piecyk 3x

 

Juniorzy.

MKS Janowianka – Rakovia Rakówka 8-0

Bramki: Bartosz Szpyra, Dawid Król 2x, Arkadiusz Mazur, Mateusz Golec, Jacek Szczecki, Paweł Widz.

MKS Janowianka – Roztoczanie Chrzanów. 3-0

Bramki: Paweł Widz, Jacek Szczecki, Paweł Drozd

MKS Janowianka – MKS Janowianka ( Junior)

Bramki: Łukasz Piecyk, Robert Widz, bramka samobójcza – Jacek Szczecki.

 

Tekst: Eryk Widomski

 

facebook youtube