Drukuj print

PARP wesprze przedsiębiorców z sektora MŚP, którzy powrócili na rynek pomimo porażki biznesowej

Autor: Dorota Kozdra
Opublikowano: 21.07.2021

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości prowadzi nabór do programu „Nowy start”. Ma on pomóc przedsiębiorcom, którzy w ostatnich dwóch latach przestali prowadzić działalność, a teraz zdecydowali się wrócić na rynek.

Program jest skierowany do mikro-, małych i średnich firm, które mimo porażki biznesowej ponownie rozpoczęły działalność gospodarczą.

Mogą w nim wziąć udział przedsiębiorcy, którzy zaprzestali prowadzenia działalności gospodarczej w ciągu ostatnich 24 miesięcy i ponownie podjęli się prowadzenia firmy w okresie 6 miesięcy przed dniem przystąpienia do projektu.

Program pozwala na skorzystanie z indywidualnie dobranych szkoleń i warsztatów. Zakłada także dostęp do doradztwa poszkoleniowego prowadzonego przez ekspertów.

„Nowy Start” ma na celu zwiększenie posiadanych i nabycie nowych kompetencji w zakresie zarządzania i umiejętności prowadzenia własnej działalności gospodarczej. „Właściciele firm mogą przeanalizować swoją sytuację z ekspertem oraz skorzystać z wiedzy i doświadczeń innych” – wskazuje PARP.

Nowy start po pandemii

„Za nami ciężki rok dla wielu firm. ‚Nowy Start’ wspiera tych przedsiębiorców, którzy mimo niepowodzeń, zdecydowali się na powrót na rynek. Szkolenia i doradztwo pomogą im uniknąć błędów, a także pokażą szanse i ścieżki rozwoju biznesu” – powiedziała Sylwia Staniszewska z departamentu PARP zajmującego się rozwojem kadr w przedsiębiorstwach.

Do tej pory na udział w programie zdecydowały się firmy MŚP z województw: kujawsko-pomorskiego, lubelskiego, łódzkiego, mazowieckiego, podkarpackiego, śląskiego, wielkopolskiego i zachodniopomorskiego.

Udział w programie umożliwia dostosowanie modelu biznesowego firm do zmieniających się warunków rynkowych i konkurencji.

Budżet finansowany jest z Programu Wiedza Edukacja Rozwój na łączną kwotę 15 mln zł – podała Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP). Unijne wsparcie pokrywa 100 proc. kosztów udziału.

Więcej informacji na stronie PARPu

facebook youtube