Drukuj print

Od 8 maja luzowanie obostrzeń - co się zmieniło?

Autor: Dorota Kozdra
Opublikowano: 10.05.2021
Od 8 maja luzowanie obostrzeń - co się zmieniło?

Hotele

Od 8 maja dostępnych 50 proc. pokoi znajdujących się w danym obiekcie hotelowym

Restauracje

 - Od 15 maja gastronomia wznawia działalność stacjonarną, ale tylko w ogródkach gastronomicznych.

 - Od 29 maja do 5 czerwca będzie możliwe prowadzenie działalności stacjonarnej, pod warunkiem, że klienci będą zajmowali co drugi stolik i odległość między stolikami będzie wynosiła co najmniej 1,5 metra.

Maseczki

 - Od 15 maja do 5 czerwca 2021 r. nakaz noszenia maseczek nie będzie dotyczył miejsc na otwartym powietrzu.

 - Pozostaje nakaz noszenia maseczki m.in. w środkach transportu publicznego, obiektach handlowych i usługowych, na terenie cmentarzy.

Kina i teatry

 - Od 15 maja kina i teatry wznowią działalność na świeżym powietrzu, pod warunkiem udostępnienia widzom co drugiego miejsca na widowni, z tym że nie więcej niż 50 proc. liczby miejsc, a w przypadku braku wyznaczonych miejsc na widowni – przy zachowaniu odległości 1,5 m pomiędzy widzami.

 - Od 29 maja do 5 czerwca kina i teatry będą mogły wznowić działalność w pomieszczeniach, pod warunkiem udostępnienia widzom nie więcej niż 50 procent liczby miejsc.

Imprezy okolicznościowe

 - Od 8 do 28 maja będzie możliwe organizowanie imprez i spotkań do 25 osób, które odbywają się na otwartym powietrzu albo w lokalu lub budynku wskazanym jako adres miejsca zamieszkania lub pobytu osoby, która organizuje imprezę lub spotkanie.

 - Od 29 maja do 5 czerwca możliwe będzie organizowanie imprez i spotkań do 50 osób, które odbywają się na otwartym powietrzu albo w lokalu lub w wydzielonej strefie gastronomicznej sali sprzedaży.

 - Zgodnie z zapisem rozporządzenia, do limitu osób biorących udział w przyjęciu, nie zalicza się zaszczepionych przeciwko COVID-19.

Siłownie

Od 29 maja otwarte siłownie, kluby fitness, solaria, z limitem 1 osoby na 15 metrów kwadratowych.

Całe rozporządzenie możesz przeczytać TUTAJ

facebook youtube