Drukuj print

Obrady Młodzieżowej Rady Miejskiej w nowym roku

Autor: Dorota Kozdra
Opublikowano: 17.01.2023
Obrady Młodzieżowej Rady Miejskiej w nowym roku

Pierwsze tygodnie stycznia to bardzo intensywne prace Młodzieżowej Rady Miejskiej i Rady Seniorów. W zeszłym tygodniu obrady prowadziła Rada Młodzieżowa, której opiekunem jest Anna Jaremek z Urzędu Miejskiego.

Głównym tematem spotkania MRM (Przewodnicząca Rady Patrycja Dworak) były rozmowy na temat prac nad herbem Gminy Janów Lubelski, który omówiła Dyrektor Muzeum Regionalnego Barbara Nazarewicz.

Obecny na Młodzieżowej Radzie, Burmistrz Janowa Lubelskiego Krzysztof Kołtyś odpowiadał na pytania młodzieży. Mówiono o potrzebach i oczekiwaniach względem samorządu, o bieżących inwestycjach dotyczących infrastruktury drogowej, jak wymiana oświetlenia ulicznego. Powrócił temat związany z organizacją miejsc spotkań dla młodzieży. Reprezentanci szkół  rozmawiali również na temat rozwoju oferty Parku Rekreacji ZOOM NATURY na kolejny sezon turystyczny.

Ważnym punktem Młodzieżowej Rady Miejskiej było przyjęcie swojego logotypu. Warto przypomnieć, że logotyp został wybrany z różnych propozycji i projektów stworzonych przez naszych uczniów.

Na zakończenie sesji Burmistrz Krzysztof Kołtyś życzył Młodzieżowej Radzie Miejskiej owocnych prac w nowym roku i realizacji wszelkich zamierzeń. Z uwagi, że mamy obecnie ferie, życzył także udanych ferii i bezpiecznego zimowego wypoczynku.

Dodajmy, że 12 stycznia odbyła się piąta sesja Młodzieżowej Rady Miejskiej.

Tekst: Dorota Kozdra, foto: Anna Jaremek

facebook youtube