Drukuj print

Krzysztof Kołtyś Burmistrz Janowa Lubelskiego odznaczony Odznaką Honorową za Zasługi dla Samorządu Terytorialnego

Autor: Dorota Kozdra
Opublikowano: 31.05.2021
Krzysztof Kołtyś Burmistrz Janowa Lubelskiego odznaczony Odznaką Honorową za Zasługi dla Samorządu Terytorialnego

Dwadzieścia trzy lata jako Burmistrz Janowa Lubelskiego to spory dorobek, gdy mówimy o roli jaką może pełnić samorządowiec sprawując funkcję gospodarza miasta. To misja, praca ze społeczeństwem i dla społeczeństwa, to ogromna odpowiedzialność, która przekłada się na odważne decyzje i ich realizację.

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że Krzysztof Kołtyś Burmistrz Janowa Lubelskiego znalazł się w zaszczytnym gronie samorządowców, którzy otrzymali Odznakę Honorową za Zasługi dla Samorządu Terytorialnego.

 

Nasz Burmistrz odznakę honorową i dyplom za zasługi dla samorządu terytorialnego otrzymał z rąk Premiera Mateusza Morawieckiego i Ministra Administracji i Spraw Wewnętrznych Mariusza Kamińskiego, podczas uroczystej Gali z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego, która została zorganizowana 27 maja w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

 

W gronie samorządowców z Województwa Lubelskiego oprócz Krzysztofa Kołtysia znalazł się Starosta Lubelski Zdzisław Antoń, Wójt Gminy Jastków Teresa Kot oraz Burmistrz Tomaszowa Lubelskiego Wojciech Żukowski.

 

Odznaczenia otrzymało ponad 60 samorządowców z całej Polski. Dodajmy, że odznaka Honorowa za Zasługi dla Samorządu Terytorialnego została ustanowiona rozporządzeniem Rady Ministrów z 15 czerwca 2015 r. Nadaje ją minister spraw wewnętrznych i administracji za szczególne zasługi na rzecz samorządu terytorialnego, np. za szczególne zasługi w działalności w organach jednostek samorządu terytorialnego, związkach i stowarzyszeniach jednostek samorządu terytorialnego.

Dorota Kozdra, foto: MAiSP

facebook youtube