Drukuj Drukuj

Klub Seniora „Janowiacy” - Wycieczka do Sandomierza 2022

Autor: H.J. Łukasz
Opublikowano: 06.06.2022

„Ludzie dawniej byli
życzliwsi i bliźsi sobie.
Nie zamykali się
w czterech ścianach domu”

 

Zgodnie ze słowami, śpiewanej przez Zespół Klubu Seniora „Janowiacy”, piosenki o seniorach „Na wycieczkę jedź, zwiedzaj cały kraj” – 2 czerwca 2022 roku wybraliśmy się do Sandomierza. Dlaczego tutaj ? Jest to jedno z najstarszych miast w Polsce. Pięknie położone na siedmiu wzgórzach wznoszących się malowniczo nad Wisłą, pełne wspaniałych zabytków. Aby umożliwić wyjazd i zwiedzanie wszystkim chętnym seniorom, nawet tym „wiekowym” i często niezbyt sprawnym, którzy mieli by trudności w pokonywaniu tras często prowadzących pod górę, wybraliśmy zwiedzanie meleksami wycieczkowymi. Wybraliśmy firmę

 

„Ula Meleksy”, ze wspaniałą przewodniczką. Zwiedziliśmy wszystkie najpiękniejsze miejsca Sandomierza, a następnie meleksy podwiozły nas na przystań nad Wisłą, skąd wypłynęliśmy statkiem w półgodzinny rejs po Wiśle. Wycieczkę zakończyliśmy w bardzo ciekawie urządzonym gospodarstwie agroturystycznym pani Eli Kurzyna w Łążku Garncarskim.

 

Piękne otoczenie, pełne zieleni, wśród lasu. Miła obsługa, duża przestrzeń do tańca. Dużo zgromadzonych eksponatów, ciekawie rozmieszczonych. Wiele z nich nawiązuje do istniejącego tu przez wiele lat garncarstwa, będącego źródłem utrzymania wielu rodzin. Polecamy to miejsce wszystkim. Seniorzy rozbawieni i zadowoleni czekają na następne, ciekawe spotkania.

 

H.J. Łukasz

facebook youtube