Drukuj print

KŁ „Janowskie Bory” zasiedla obwody zającami

Autor: Dorota Kozdra
Opublikowano: 02.12.2022
KŁ „Janowskie Bory” zasiedla obwody zającami

W miesiącu wrześniu br. myśliwi Koła Łowickiego Nr 42 „Janowskie Bory” w Janowie Lubelskim zasiedlili swoje łowiska zakupionymi z hodowli zającami. Działanie takie ma na względzie odnowę genetyczną i wzmocnienie populacji  tego jakże pięknego i bardzo przerzedzonego w naszych obwodach gatunku.

Stan pogłowia zająca w ostatnich latach na terenie naszych obwodów uległ znacznemu zmniejszeniu. Przyczynę tego upatrujemy w mechanizacji i chemizacji rolnictwa, jak również znacznym wzrostem ilości szkodników z uwagi na to, że niektóre gatunki zostały objęte ochroną.  

Myśliwi  Koła Łowieckiego od kilku lat nie wykonują polowań na zające zajmując się jednocześnie ich ochroną. Wypuszczone zające będą monitorowane w celu stwierdzenia czy przyjęły się w naszych obwodach a teren na którym zostały wypuszczone zostanie objęty szczególną ochroną.         
Zające zostały zakupione z wypracowanych środków finansowych Koła Łowieckiego i przyjechały z woliery gdzie są hodowane w warunkach najbardziej zbliżonych do naturalnych.

Janów Lubelski dnia 15.09.2022

                                                                                   Opr. Z, Nieradka i A. Jarosz

 

facebook youtube