Drukuj print

Już jest nowa piosenka Sylwestra Bernaciaka o Ziemi Janowskiej

Autor: Dorota Kozdra
Opublikowano: 23.09.2021

Sylwester Bernaciak wciąż komponuje, tworzy. Pan Sylwek ma moc pomysłów. Piszę podręczniki, komponuje, nagrywa, prowadzi szkołę muzyczną w Janowie Lubelskim.

 

Mieliśmy przyjemność usłyszeć wiele piosenek skomponowanych przez Pan Sylwestra. Każda z nich szybko zapada w pamięć, a na samą melodię przypominamy sobie słowa.

 

 Pierwszy hicior Sylwestra Bernaciaka  to piosenka „Do Janowa”, zaśpiewana na Festiwalu Gryczaki. Słowa piosenki są zaproszeniem w nasze strony. Kolejne utwory powstały z myślą o Dniu Babci, Dniu Matki, czy te, które narodziły się z myślą o świętach Bożego Narodzenia, czy Wielkanocnych .

Piękne przesłanie ma piosenka napisana na 100 rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości pt. „Od stu lat”. Słowa tej piosenki zna nawet najmłodszy mieszkaniec Janowa Lubelskiego i nie tylko.

Każdy muzyczny przekaz Sylwestra Bernaciaka niesie z sobą piękne przesłanie. Przypomnieć należy utwór muzyczny Pana Sylwka „Pocztówka z Janowa”.

 

Teraz przyszedł czas na piosenkę o Ziemi Janowskiej . Pan Sylwek zaśpiewał piosenkę do wiersza poety Ryszarda Martyny. 

Utwór nawiązuje do wszystkich gmin Powiatu Janowskiego: Batorz,  Chrzanów, Dzwola, Godziszów, Janów Lubelski, Modliborzyce, Potok Wielki. Jak zaznacza Pan Sylwek "To taki mój pomysł na promocję Powiatu Janowskiego. 7 gmin w jednym miejscu".


Zapraszamy do słuchania i oglądania !

Link  Ziemio Janowska

Słowa- Ryszard Martyna

Muzyka aranżacja o wykonanie - Sylwester Bernaciak

Produkcja i montaż filmu - Hubert Ryfiński

 

Dorota Kozdra

 

facebook youtube