Drukuj print

Jubileusz pożycia małżeńskiego - Złote Gody

Autor: Dorota Kozdra
Opublikowano: 19.07.2021

Jubileusz pożycia małżeńskiego jakim są Złote Gody to niezwykła rocznica, tak jak niezwykli są ludzie, którzy przeżyli razem pół wieku. To właśnie ta piękna i szczególna okazja była powodem do uroczystości, jaka odbyła się 16 lipca w Janowskim Ośrodku Kultury. Spotkanie poprowadziła Dorota Walikowska – Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Janowie Lubelskim. Nim zostały wręczone medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie na scenie wystąpiła: Oliwia Sulowska, Lena Tylus, Martyna Zwolak – uczennice Agnieszki Wiechnik.

Piękny występ wprowadził wszystkich w nastrój refleksji i wspomnień. W klimacie sentymentalnego nastroju dokonano odznaczeń. Burmistrz Janowa Lubelskiego Krzysztof Kołtyś wręczył medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie 30 parom. Medale zostały przyznane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej w dowód uznania dla trwałości małżeństw. Wśród odznaczonych Par byli poeci i pisarze, którzy zaprezentowali swoje utwory: Pan Ryszard Martyna, Bronisław Mucha.

Krzysztof Kołtyś pogratulował Jubilatom za godne i długie pożycie małżeńskie, za piękny przykład dla młodego pokolenia, życząc wszystkim parom długich lat w zdrowiu, radości i spokoju.

Oprócz medali Jubilaci otrzymali kwiaty i pamiątkowe listy gratulacyjne.

Zapraszamy do foto-galerii.

Tekst i foto: Dorota Kozdra

facebook youtube