Drukuj print

Dzień Kobiet i Mężczyzn 2020 w Klubie Seniora „Janowiacy” Archiwalny wpis

Opublikowano: 09.03.2020

Ciesz się drobiazgami, a wielkie szczęście

wejdzie w Twoje życie.

Szczęście polega na tym,

że podoba się to, co się ma.

 

Czasem nawet niewielki gest, potrafi zrobić wiele dobrego, Zgodnie z tradycją panującą w naszym klubie, każdego roku obchodzimy w marcu, Dzień Kobiet i Mężczyzn. Świętujemy je łącznie, ponieważ te daty są blisko siebie. Dzień Kobiet 8 marca, od dawna przyjął się w naszym społeczeństwie.  Natomiast Dzień Mężczyzn 10 marca, dopiero od niedawna wdrażany jest do tradycji obchodzenia tego święta.

Święto Dnia Mężczyzn jest wyrazem uznania dla osiągnięć mężczyzn z całego świata i na przestrzeni dziejów oraz ich wkład w rozwój edukacji, ekonomii, technologii i kultury. Na spotkaniu w dniu 4 marca, zorganizowaliśmy tą uroczystość. Był konkurs dla mężczyzn sprawdzający wiedzę o sławnych, polskich kobietach, a dla kobiet o sławnych, polskich mężczyznach. Wszyscy doskonale wywiązali się z tego zadania. Nie zabrakło życzeń, piosenek i słodkich upominków dla wszystkich. 

Nie należy oczekiwać wielkich rzeczy a cieszyć się nawet drobiazgami i przy każdej zdarzającej się okazji sprawiać przyjemność osobom nam bliskim i zaprzyjaźnionym. Jeśli szczęście się do nas uśmiecha, trzeba z tego korzystać i starać się mu dopomóc, tak jak ono pomaga nam.

 

                                                                                                                      H.J. Łukasz

 

 

 

Przejdź do oryginalnej wersji publikacji w archiwalnej wersji strony
facebook youtube