Drukuj Drukuj

Dzień Babci i Dziadka 2023 w Klubie Seniora „Janowiacy”

Autor: J.H. Łukasz
Opublikowano: 20.01.2023
Dzień Babci i Dziadka 2023 w Klubie Seniora „Janowiacy”

„Można żyć bogato, można żyć ubogo.
Ale najważniejsze, by mieć żyć dla kogo.”


Dzień Babci i Dzień Dziadka to obchody, będące wyrazem wdzięczności wnuków, za obecność babć i dziadków w ich życiu. Pomysłodawcą Dnia Babci był tygodnik „Kobieta i Życie” w 1964 roku. Przyjęła się data 21 stycznia na Dzień Babci .Z kolei obchody Dnia Dziadka zaczęły się w latach 70. Przyjęło się, że będzie to 22 stycznia, bezpośrednio po Dniu Babci. W różnych krajach są różne daty tych obchodów.

Seniorzy z Klubu Seniora „Janowiacy” wspólnie świętowali ten dzień, w czasie środowego  spotkania w Janowskim Ośrodku Kultury, 18 stycznia 2023 roku.

Była wspaniała, rodzinna atmosfera przy dobrej kawie i ciastkach. Śpiewano piosenki o babciach i dziadkach, były serdeczne życzenia, a także słodkie upominki dla wszystkich. 22 i 23 stycznia będą świętować w swoich rodzinach z wnukami a często i prawnukami, których darzą wielką miłością. Babcie i dziadkowie to kopalnia wiedzy o historii i losach rodziny, obyczajach i tradycjach panujących w rodzinach. Współczesne babcie i dziadkowie żyją w innych czasach niż ich poprzednicy. Muszą dostosować się do przemian zachodzących w społeczeństwie, dzięki rozwojowi nauki i techniki. I doskonale dają sobie z tym radę. Ale drobne, samodzielnie wykonane upominki i laurki od wnuków, dają im wiele radości
i są bezcenne.

 

Babcie nasze ukochane,
Nie bądźcie nigdy zatroskane.
Życzymy samej pomyślności,
Oraz dużo ciepła i miłości.

 

Dziadkowie nasi kochani,
Życzymy Wam szczęścia i dostatku.
Niech Wam wszystko dobrze służy,
Żyjcie spokojnie i bez burzy.

 

Najserdeczniejsze życzenia od Zarządu Klubu Seniora „Janowiacy”.

 

J.H. Łukasz

facebook youtube