środa, 24 kwiecień 2019, Imieniny: Aleksandra, Horacego, Grzegorza

Zaproszenie na bieg Tropem Wilczym - Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych - 3 marca

Po raz pierwszy Janów Lubelski będzie gospodarzem miejscowej edycji ogólnopolskiego projektu „Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych”. Biegacze wystartują 3 marca , ideą biegu jest oddanie hołdu żołnierzom polskiego podziemia, działającego w latach 1944 – 1963.Wydarzenie niesie silne przesłanie patriotyczne oraz może być ciekawe dla osób w każdym wieku.

W ramach janowskiej edycji odbędzie się bieg na dystansie 1963 metrów symbolizującym datę śmierci ostatniego z wyklętych. Chodzi tu o wspólny trucht, a nie ściganie się, więc wszyscy mogą wziąć udział w biegu. Niema limitu zawodników jednak pakietów startowych jest tylko 140 , pakiet zawiera koszulkę z wizerunkiem Żołnierzy Wyklętych oraz medal za ukończenie biegu . Organizatorem lokalnym jest "Stowarzyszenie Sportowo-Obronne DRUCH im.Rotmistrza Witolda Pileckiego "w Janowie Lubelskim . Koszt pakietu startowego dla zawodników to 9 zł.Zapisy ruszają 15 grudnia 2018 roku . Zapisać można się wysyłając wiadomość lub pod numerem telefonu 605 957 723 ( po 18,00 )