piątek, 19 październik 2018, Imieniny: Piotra, Pawła, Ziemowita

X "Jubileuszowa" edycja Krajoznawczego Rajdu Rowerowego "Szlakami Leśnego Skarbca" już za nami. Wzorem zeszłego roku rajd pojechał dwoma trasami: turystyczną i ekstremalną. Trasa turystyczna liczyła 48 km, zaś ekstremalna 71km. Nie były to trasy łatwe, ponieważ długi okres suszy zamienił niektóre ich odcinki w sypkie, niemalże "pustynne" trakty. Dla naszych "zaprawionych w boju" rajdowców nie ma jednak drogi nie do pokonania, więc i tym razem doskonale sobie poradzili.

W tym roku, oprócz uczestników z Janowa Lubelskiego odwiedzili nas goście z Kraśnika, Zofianki, Lublina, Skokówki, Potoka Wielkiego, Zamościa, Goraja, Żabiej Woli, Biłgoraja, Pysznicy, Gościeradowa, Modliborzyc, Drotatycz, Grabówki, Białej, Warszawy, Stalowej Woli, Polichny, Rzeszowa, Wyżnianki Kolonii i Urzędowa.

Najstarszy uczestnik rajdu liczył 82 lata, najmłodszy 3 miesiące. Kochani! Jesteście najlepsi! Bawiliśmy się z Wami świetnie!

Dyrekcja Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Janowie Lubelskim pragnie bardzo gorąco podziękować partnerom, współorganizatorom i sponsorom rajdu, bez wsparcia których impreza nie mogłaby się odbyć, firmom i instytucjom:
1. Nadleśnictwo Janów Lubelski
2. Ośrodek Edukacji Ekologicznej „Lasy Janowskie”
3. Gmina Janów Lubelski
4. Pub i Restauracja „Sligo” Artur Kaproń - Janów Lubelski, ul. Kilińskiego 41