sobota, 20 październik 2018, Imieniny: Urszuli, Hilarego, Celiny

Wigilia w Internacie ZST

Wzruszające pastorałki, kolędy, życzenia i świąteczna atmosfera towarzyszyły kolacji wigilijnej zorganizowanej w Internacie ZST.

Tradycyjne spotkanie wigilijnebyło okazją do wspólnego celebrowania świąt Bożego Narodzenia. Wśród zaproszonych gości byli między innymi: księża katoliccy i ksiądz prawosławny, rodzice, kierownik warsztatów szkolnych, nauczyciele –wychowawcy i cała społeczność Internatu, czyli wychowankowie z Polski i z Ukrainy.

W bożonarodzeniowy nastrój gości wprowadził montaż słowno - muzyczny przygotowany przez uczniów pod opieką Pani Marzeny Moskal. Młodzież w anielskich strojach przybliżyła gościom tradycje i zwyczaje związane ze świętami Bożego Narodzenia, a także zaprezentowała swoje talenty wokalne.

Kolędy i pastorałki śpiewali: Mateusz Mróz, Zamiala Anna, Zamiala Iryna, Oleksii Vovnianko, Kinga Drąg oraz towarzyszący chór oraz grający na saksofonie Pan  Andrzej Karasiewicz.

Podczas spotkania rozstrzygnięty został konkurs na najpiękniejszy wystrój świąteczny pokoju. Nagrody i wyróżnienia dla wychowanków najbardziej zaangażowanych w działalność placówki ufundowane przez  firmę Pana Piotra Łacki  INKOM wręczyła Pani KierownikAnna Majdanik.

Martyna Iwona