czwartek, 28 maj 2020, Imieniny: Augustyna, Jaromira, Wilhelma

Pogoda w Janowie

W podróży do piękna Lasów Janowskich

„Podróżniccy to blog o podróży, technologii i kulturze. Dla nas to przenikające się światy, które łączymy ze sobą” – taka informacja widnieje na stronie interetowej, poświęconej podróży do różnych zakątków świata. Autorem bloga jest Anna i Jakub Górniccy.  W lutym 2012 r. wyruszyli w pierwszą podróż tematyczną „Szukając Witkacego” na Sri Lankę, do Australii, potem do Petersburga. W kwietniu 2013 r. dotarli na Kubę, do Andaluzji i Argentyny, w międzyczasie przejechali 13 tys. km przez Argentynę, pokonując jedną z najdłuższych dróg świata, Rutę 40. Sfilmowali prawie całą Polskę z lotu drona i zamierzają odkryć każdy las w Polsce w ramach „Księgi Lasów”. W 2016 roku zostali nominowani do nagrody National Geographic Traveler 2016 w kategorii „Podróżnik on-line”.

Na swoim blogu zamieszczają interesujące fotografie, opisy i informacje po przebytych podróżach. Jakże miło nam poinformować o wpisie, który pojawił się na temat naszych Lasów Janowskich i okolic.

Pozwolę sobie przetoczyć niniejsze słowa: „Jesteśmy w  Lasach Janowskich na południowym wschodzie Polski. Obok Janowa Lubelskiego, pomiędzy Lublinem a Rzeszowem. Tutaj po raz pierwszy tak wyraźnie zmieniłem swój punkt widzenia na las. Zacząłem traktować go nie tylko jak skupisko drzew, ale zacząłem zwracać uwagę na połączenia między ludźmi. Ekosystem albo naturę. Jeśli ktoś wpada na chwilę do lasu, by się odciąć, pobiegać jest bardzo skupiony na sobie. Rzadko patrzy na zewnątrz”.

Dodajmy, że blog Podróżnicy narodził się w 2011 roku, dzisiaj to tysiące przebytych kilometrów, tysiące fotografii i tyle samo wspomnień, pięknych wspomnień, jedne z nich są to wspomnienia jakie autorzy bloga wiążą z pobytem w Janowie Lubelskim. Ta wielka pasja do podróżowania i chęć dzielenia się wrażeniami. Patrząc na niniejsze fotografii odnosimy wrażenie, że te pejzaże i krajobrazy są tak daleko, jednakże nic mylnego, są właśnie na wyciągnięcie ręki.

Zapraszamy do Państwa do obejrzenia interesującej prezentacji. Pod linkiem LASY JANOWSKIE ZAPRASZAJĄ lub klikając w zdjęcie zamieszczone poniżej

Dorota Kozdra

Twój pomysł - europejskie pieniądze
eu
Projekt współfinansowany ze Środków Europejskiego Funduszu Rozwoju
Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa
Lubelskiego na lata 2007-2013.
Projektowanie i tworzenie stron www