sobota, 21 wrzesień 2019, Imieniny: Jonasza, Mateusza, Hipolita

V Piknik Rodzinny na Rudzie

Współpraca sąsiedzka, a szczególnie integracja jest ważnym elementem społeczności lokalnej na Rudzie. Już po raz piąty 18.08.2019r. został zorganizowany Piknik rodzinny, który gromadzi w każdym kolejnym roku coraz większą liczbę osób. W tym roku wzięło w nim udział około 200 mieszkańców Rudy, ulicy Targowej, Ulanowskiej, Polnej i Rolnej oraz gości. Centralnym punktem zabawy był mecz piłki nożnej o Puchar Burmistrza Janowa Lubelskiego rozegrany pomiędzy klubem sportowym Technik, a mieszkańcami Rudy. Mecz był źródłem wielu emocji, a do rywalizacji zawodników motywowały cheerleaderki, które odpowiednimi okrzykami wspierały zawodników z Rudy. Niestety  mimo, że mecz zakończył się remisem to w  rzutach karnych wygrał klub sportowy Technik, który z rąk Burmistrza Janowa Lubelskiego otrzymał zasłużony Puchar. Po meczu do wszystkich zebranych przemówił Krzysztof Kołtyś Burmistrz Janowa Lubelskiego oraz Krystyna Ćwiek Przewodnicząca Rady Miejskiej w Janowie Lubelskim, którzy wyrazili swoje zadowolenie z Pikniku, na którym mogą spotkać się sąsiedzi oraz życzyli dobrej zabawy. Zabawa trwała do późnych godzin popołudniowych. Dzieci korzystały z dmuchanych zjeżdżalni, kul wodnych i żyroskopu. Liczne konkursy i zabawy z nagrodami prowadziła Fabryka Fantazji z Lublina. W celu stworzenia przyjaznej atmosfery mieszkańcy uczestniczyli we wspólnym grillowaniu oraz zostali poczęstowani bigosem i słodkościami.

Piknik odbył się dzięki wsparciu wielu sponsorów, którym serdecznie dziękujemy za pomoc i wsparcie .

Należą do nich: Krzysztof Kołtyś Burmistrz Janowa Lubelskiego, Krystyna Ćwiek Przewodnicząca Rady Miejskiej w Janowie Lubelskim, Waldemar Kuśmierczyk Nadleśniczy Nadleśnictwa Janów Lubelski, Ochotnicza Straż Pożarna z Białej, Lokalna Grupa Działania Leśny Krąg, Zakład Przetwórstwa Mięsa Matthias sp.zo.o. w Kolonii Zamek, Polaris sp.j. Hurtownia lodów i mrożonek Polaris Piotr Surowiecki.

Serdeczne podziękowania składamy Panu Sławomirowi Skrzypkowi, Emilowi Niedziałkowi oraz Mieczysławowi Kołtyś za nieocenioną pomoc w organizacji Pikniku.

Anna Mazur