piątek, 20 wrzesień 2019, Imieniny: Eustachego, Filipiny, Faustyny

Pogoda w Janowie

Seniorzy w renesansowym Zamościu

Zanim wyruszysz w obce strony,

Poznaj uroki swojego regionu.

 

Roztocze to piękna, zielona kraina. Perełką Roztocza jest pełen zabytków, renesansowy Zamość z Rynkiem Wielkim – jednym z najstarszych w Europie XVI wiecznych placów miejskich. Seniorów z Klubu Seniora „Janowiacy” zachwyciło piękno tego miasta, którego fundatorem był hetman Jan Zamoyski.

W czasie czterogodzinnego spaceru po Starym Mieście, z przewodnikiem, poznaliśmy historię budowy miasta, jego koleje losu przez minione stulecia oraz pozostałe do dzisiaj zabytki i dziedzictwo kultury, wraz z górującym nad miastem Ratuszem.

Ostatnim etapem było zwiedzanie liczącego prawie 100 lat zamojskiego Ogrodu Zoologicznego, gdzie można zobaczyć ponad 100 gatunków zwierząt, a wśród nich: żyrafy, lwy i tygrysy. Wycieczkę zakończyliśmy w uroczym zakątku Frampola, w Złotym Łanie, przy grillowanych kiełbaskach i kaszance. Wszyscy bawili się wspaniale przy nagraniach melodii biesiadnych. Jeżeli dobrze się pomyśli, można niewielkim kosztem odkryć uroki swojego regionu, piękno ziemi lubelskiej i mile spędzić czas.

 

                                                                                     H.J. Łukasz

Fotogaleria

Twój pomysł - europejskie pieniądze
eu
Projekt współfinansowany ze Środków Europejskiego Funduszu Rozwoju
Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa
Lubelskiego na lata 2007-2013.
Projektowanie i tworzenie stron www