środa, 22 maj 2019, Imieniny: Iwony, Emilii, Dezyderiusza

ŚDS w Janowie Lubelskim z wizytą w Teatrze Muzycznym w Lublinie

W poniedziałek 11 marca, uczestnicy, rodzice i pracownicy Środowiskowego Domu Samopomocy w Janowie Lubelskim mieli przyjemność zasiąść na widowni Teatru Muzycznego w Lublinie i obejrzeć sztukę pt.: „ Nie taki straszny dwór”.

Sztuka przygotowana została tak, aby przybliżyć widzom jeden z trudniejszych muzycznych gatunków, jakim jest Opera. Wprowadziła nas  w piękny świat muzyki, prezentując najważniejsze muzyczne fragmenty i sceny narodowego dzieła Stanisława Moniuszki „Straszny Dwór”. Akcja rozgrywająca się na dworze Miecznika w Kalinowie i przedstawiająca perypetie miłosne jego dwóch córek, bardzo wciągnęła licznie zgromadzoną publiczność. Widzowie nie tylko z zapartym tchem śledzili wydarzenia rozgrywające się w szlacheckim dworku, ale też z przyjemnością wysłuchali przepięknych i najpopularniejszych arii ze „Strasznego Dworu”.

Wyjazd do teatru był przygotowany z okazji „Dnia kobiet i mężczyzn”. Był to oryginalny prezent dla każdego z nas, dostarczył nam bowiem niezapomnianych wrażeń i wiele radości z kolejnych wspólnie spędzonych chwil.

Opr. A. Kaproń