sobota, 21 wrzesień 2019, Imieniny: Jonasza, Mateusza, Hipolita

Rodzinny piknik z tradycją i potańcówka VIII Festiwal „Na rozstajnych drogach” - 25 sierpnia 2019 Park Rekreacji Zoom Natury

Fundacja Stara Droga i Janowski Ośrodek Kultury zapraszają 25 sierpnia (niedziela) do Parku Rekreacji Zoom Natury na rodzinny piknik z tradycją oraz potańcówkę przy muzyce na żywo.

Wydarzenie odbywa się w ramach ósmej edycji Festiwalu muzyki tradycyjnej „Na rozstajnych drogach” poświęconego tradycjom muzycznym oraz dziedzictwu kulturowemu Ziemi Janowskiej i Roztocza Zachodniego.

Program:

15.00 – Rodzinny piknik z tradycją
– Warsztaty wykonywania gwizdków i trąbek z kory wierzby (prowadzenie Stefan Maziarczyk)
– „Wszystko gra” – warsztaty budowania eko-instrumentów (prowadzenie Edyta Piekarczyk)
– „Rośnij muzyczko rośnij…” - audycja muzyczna dla dzieci
– Opowieści z walizki – spektakl dla dzieci
– Występ uczniów Szkoły Suki Biłgorajskiej i zespołu Wisienki z Kocudzy

19.00 – Potańcówka: Kapela Butrynów, Orkiestra Taneczna Bonanza

Na miejscu degustacja potraw regionalnych przygotowanych przez KGW z Kocudzy Trzeciej.

WSTĘP WOLNY

Szczegóły na stronie www.festiwal.sukabilgorajska.pl, https://www.facebook.com/festiwal.na.rozstajnych.drogach

Organizator: Fundacja Stara Droga / Szkoła Suki Biłgorajskiej
Partnerzy: Gminna Biblioteka Publiczna i Ośrodek Kultury w Dzwoli, Janowski Ośrodek Kultury, Roztoczańskie Stowarzyszenie Miłośników Folkloru

Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu EtnoPolska 2019
Zrealizowano przy pomocy finansowej Gminy Janów Lubelski oraz Powiatu Janowskiego.

Patronat medialny: Radio Lublin, KulturaLudowa.pl, Pismo Folkowe, serpent.pl, Panorama Powiatu Janowskiego