poniedziałek, 25 maj 2020, Imieniny: Grzegorza, Magdy, Marii Magdaleny

Rekrutacja do X edycji programu stypendialnego "Horyzonty"

Ruszyła 10. edycja Programu Stypendialnego Horyzonty. Do 17 maja młodzi ludzie z całej Polski mogą ubiegać się o stypendia przyznawane przez Fundację EFC we współpracy z Fundacją Rodziny Staraków, dzięki którym będą mogli uczyć się w najbardziej wyjątkowych szkołach średnich w kraju.

Treść informacji:Horyzonty to jeden z najbardziej wszechstronnych programów stypendialnych w Polsce. Oferuje wsparcie dla uczniów z małych miejscowości oraz z rodzin o skromnych dochodach, którzy chcą zdobywać wiedzę w najciekawszych liceach i technikach w Polsce. Stypendyści mają szansę uczyć się w szkołach w dużych miastach kładących nacisk nie tylko na wysoki poziom nauczania, ale także zaangażowanie społeczne i umiejętność współpracy. Program oferuje pomoc materialną w postaci finansowania kosztów nauki w szkole, mieszkania w bursie, wyżywienia, letnich i zimowych wyjazdów, uczestnictwa w warsztatach. Nad stypendystami w całym kraju czuwają wykwalifikowani koordynatorzy regionalni.

Horyzonty to również zobowiązanie ze strony stypendystów do działania na rzecz innych - od wspólnego organizowania projektów społecznych po pomaganie młodszym koleżankom i kolegom. To unikalne doświadczenie, dzięki któremu stypendyści mogą stać się samodzielnymi, odważnymi, świadomymi studentami, obywatelami, pracownikami - po prostu dojrzałymi ludźmi. Absolwenci Horyzontów działają w Stowarzyszeniu Alumni EFC, które wspiera podopiecznych Fundacji i podtrzymuje więzi między stypendystami.

Do tej pory w programie wzięło udział ponad 660 uczniów szkół średnich.

Nabór wniosków do Programu jest już otwarty. Zainteresowani uczniowie szkół podstawowych klas 8. mogą zgłaszać się do 17. maja. Więcej informacji na: www.efc.edu.pl/programy/horyzonty