piątek, 20 wrzesień 2019, Imieniny: Eustachego, Filipiny, Faustyny

Pogoda w Janowie

„Rekreacja ruchowa seniorów w zdrowym stylu życia – 2017”. Zajęcia na siłowni terenowej i marsz Nordic Walking.

Czy na siłowni zwiększamy tylko siłę? Czy możemy tam usprawnić pozostałe cechy motoryczne: szybkość, skoczność, gibkość, wytrzymałość i koordynację ruchową?

Odpowiedzi na te pytania w formie konkretnych przykładów znajdowali seniorzy z Oddziału Rejonowego Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Janowie Lubelskim w czasie zajęć zapoznawczych na siłowni terenowej w Parku Rekreacji Zoom Natury nad Zalewem Janowskim. Później były samodzielne ćwiczenia na różnych urządzeniach siłowni - z omówieniem ich zalet i przeciwwskazań w stosowaniu.

Po wykonaniu zaplanowanej normy ćwiczeń, korzystając z czerwcowego popołudnia uczestnicy zajęć udali się na podleśną alejkę z bezfazowej kostki. Tam, przy turystycznej wiacie przeprowadzono szkolenie doboru odpowiednich kijków i ćwiczenia technik marszu Nordic Walking.

Na zajęciach każdy z uczestników szkolenia ustalił zakres ćwiczeń na siłowni i marszów NW do samodzielnego wykonywania.

Zajęcia były częścią cyklu zajęć pod nazwą „Rekreacja Ruchowa Seniorów w Zdrowym Stylu Życia – 2017” realizowanego  w OR PZERiI w Janowie Lubelskim jako zadanie publiczne „Dofinansowanie organizowanych przez instytucje, stowarzyszenia imprez o charakterze kulturalnym, turystycznym, które mają na celu propagowanie idei trzeźwości oraz zdrowego stylu życia w społeczności lokalnej”.

Zainteresowanym tymi formami rekreacji polecam dokładniejsze opisy zajęć – zamieszczone na stronie internetowej Urzędu Miejskiego w Janowie Lubelskim – w zakładce: Dla Turystów/Rekreacja ruchowa:

1/ Rekreacja ruchowa na siłowni terenowej – 2015.

2/ Marsze Nordic Walking – 2015.

 

Antoni Sydor

Instruktor Pilates, koordynator zadania

Foto: Stanisława Sołtys

Janów Lubelski, 03.07.2017 r.

 

 

Fotogaleria

Twój pomysł - europejskie pieniądze
eu
Projekt współfinansowany ze Środków Europejskiego Funduszu Rozwoju
Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa
Lubelskiego na lata 2007-2013.
Projektowanie i tworzenie stron www