piątek, 19 październik 2018, Imieniny: Piotra, Pawła, Ziemowita

Rafał Witek o przygodach z dzieciństwa na spotkaniu w miejskiej bibliotece

Gościem dzisiejszego dnia tj. 16 maja br.  w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej był Rafał Witek – autor licznych książek dla najmłodszych. Pisarz w bardzo interesujący sposób prowadził spotkanie autorskie. Szczególnie wiele pytań, w tym zaciekawienia odegrała tajemnicza walizka Pana Rafała. Jak się okazało zawarte w niej były literackie zagadki.

Rafał Witek jest autorem ponad dwudziestu książek dla dzieci. Barwnie ilustrowane z interesującymi historiami są czytane przez najmłodszych bardzo chętnie. W czasie godzinnego spotkania dzieci zadawały pytania, jak również odpowiadały na pytanie zadawane przez gościa Biblioteki. Pan Rafał przygotował quizy i zagadki, które zainspirowały dzieci do opowiadania ciekawych historyjek.

Po spotkaniu, dzieci otrzymały zakładki do książek z autografem pisarza.

Dodajmy, że Pan Rafał jest zdobywcą ogólnopolskiej nagrody literackiej im. Kornela Makuszyńskiego, jak również laureatem nagrody konkursu im. Astrid Lindgren.

Tekst i foto: Dorota Kozdra