poniedziałek, 6 lipiec 2020, Imieniny: Dominiki, Gotarda, Agrypiny

Premier Mateusz Morawiecki odwiedził Janów Lubelski

Premier Mateusz Morawiecki spotkał się dzisiaj tj. 30 czerwca br. w godzinach popołudniowych z mieszkańcami Powiatu Janowskiego w Janowie Lubelskim. Podczas swej wizyty zachęcał  do wzięcia udziału w drugiej turze wyborów prezydenckich i oddania głosu na kandydaturę Andrzeja Dudę. Premier przekazał również lokalnym samorządowcom promesy z Funduszu Inwestycji Samorządowych. Był to pierwszy dzień wizyty Premiera na Lubelszczyźnie. Tego dnia  spotkał się również z mieszkańcami Łęcznej, Lubartowa, Łukowa, Puław, Opola Lubelskiego, Kraśnika, Bełżec i Świdnika.

Przypomnijmy, że przekazane promesy samorządowcom na dotacje z Funduszu Inicjatyw Samorządowych to program zainicjowany przez Prezydenta Andrzeja Dudę. „Tarcza dla samorządów” ma na celu dofinansowanie inwestycji w obecnej sytuacji pandemii,  gdy wiele gmin i powiatów boryka się z trudnościami finansowymi.

Podczas spotkania w Janowie Lubelskim Premier podkreślił, że bardzo ważną kwestią jest, aby rząd z prezydentem współpracowali. Przypomniał zadania, które zostały zrealizowane w ciągu minionych 3-4 lat. Zaznaczając, że „nie chcemy wojny na górze”.

W spotkaniu z Premierem Mateuszem Morawieckim uczestniczył: Wojewoda Lech Sprawka, Wicewojewoda Bolesław Gzik, Posłowie na Sejm RP: Jerzy Bielecki, Sylwester Tułajew, Przemysław Czarnek, Artur Soboń, Radny Sejmiku Województwa Lubelskiego – Ryszard Majkowski, Starosta Janowski Artur Pizoń, Wicestarosta Michał Komacki, Przewodniczący Rady Powiatu Sławomir Dworak, Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Paweł Golec, Zastępca Burmistrza Janowa Lubelskiego Czesław Krzysztoń, Przewodnicząca Rady Miejskiej Krystyna Ćwiek, Wójtowie i Burmistrzowie z Powiatu Janowskiego oraz Koło Gospodyń Wiejskich z Aleksandrówki (gmina Batorz).

Wczorajsza relacja Radia Lublin pod linkiem Wizyta Premiera w Janowie Lubelskim lub proszę kliknąć w zamieszczony obrazek poniżej

Tekst i foto: Dorota Kozdra