sobota, 20 październik 2018, Imieniny: Ireny, Kleopatry, Witalisa

Oddziały gimnazjalne, Publiczna Szkoła Podstawowa, Ośrodek Pomocy Społecznej - tutaj trwają prace termomodernizacyjne

Tego lata rozpoczęły się intensywne prace dotyczące termomodernizacji budynków użyteczności publicznej. Obecnie stan prowadzonych prac możemy dostrzec na budynku oddziałów gimnazjalnych (Publicznego Gimnazjum w Janowie Lubelskiem) przy ulicy Ogrodowej. Roboty wykonuje Zakład Handlowo – Usługowy z Jeżowego. Intensywne prace trwają również na budynku Publicznej Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi przy ul. Ks. Skorupki. Prace dotyczące tej szkoły prowadzi firma PBM „FLISBUD”. Natomiast przy ulicy Bohaterów Porytowego Wzgórza, firma „FPHU BUDMONT PLUS” z siedzibą w Gościeradowie Ukazowym, wykonuje termomodernizacje Ośrodka Pomocy Społecznej.

Przypomnijmy, że termomodernizacja  dotyczy 7 obiektów użyteczności publicznej: pięć jednostek oświaty (szkół) oraz Dom Nauczyciela i Ośrodek Pomocy Społecznej. Firma PBM „FLISBUD” będzie  również wykonywać termomodernizację Domu Nauczyciela przy ulicy Ogrodowej, Szkoły Podstawowej Fundacji „Elementarz” im. Ignacego Łukasiewicza w Łążku Ordynackim, Publicznej Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Białej, Publicznej Szkoły Podstawowej w Momotach Górnych.

Prace remontowe dotyczą: wykonania docieplenia ścian zewnętrznych i stropodachów, wymianę instalacji odgromowej, wymianę stolarki okiennej i drzwiowej zewnętrznej, montaż instalacji solarnej na potrzeby cwu, budowę kotłowni gazowej wraz z przebudową węzła cieplnego i instalacji c.o., wykonanie instalacji elektrycznej dla potrzeb kotłowni i węzła cieplnego, wymianę opraw oświetleniowych wewnętrznych.

Prezentowane zdjęcia przedstawiają obecny stan prac oddziałów gimnazjalnych. Fotografie zostały wykonane dzisiaj, czyli 8 sierpnia.

Tekst i foto: Dorota Kozdra