Pogoda w Janowie

sobota, 17 listopad 2018, Imieniny: Grzegorza, Salomei, Elżbiety

O edukacji ekologicznej prowadzonej w Ośrodku Edukacji Ekologicznej „Lasy Janowskie”

Zapraszamy na interesującą audycję na antenie Rozgłośni Regionalnej Polskiego Radia „Radio dla Ciebie”. Zostały opowiedziane tajniki edukacji ekologicznej prowadzonej w Ośrodku Edukacji Ekologicznej „Lasy Janowskie”.

Przybywają tu rzesze uczniów w różnych części Polski na tzw. „zieloną szkołę”, by poznać życie lasu. Tym razem spotkaliśmy uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 3 im. Janusza Korczaka w Zielone wraz z opiekunką Małgorzatą Zawiszą, którzy Lasy Janowskie odwiedzają już po raz kolejny.  Natomiast  Joanna Jaworska Nizioł, nauczycielka ze Szkoły Podstawowej nr 211 w Warszawie wyjaśnia, dlaczego od 15 lat przywozi młodzież do OEE i do Lasów Janowskich. W tym roku przyjechała z nią 70 –osobowa grupa młodych ludzi, którzy przez tydzień będą brać udział w zajęciach „zielonej szkoły”.

Usłyszmy także ciekawostkę – niebawem w Lasach Janowskich pojawi się 8 –osobowa żubrza rodzina!  Skąd pomysł na introdukcję żubra? W jakich warunkach przyjdzie im żyć w tutejszych lasach? Czy poradzą sobie bez pomocy człowieka?

O tym, jak też o innych ciekawostkach – nie tylko przyrodniczych – opowiadają: Henryk Rążewski, nadleśniczy Nadleśnictwa Janów Lubelski i Andrzej Wediuk, specjalista ds. Leśnego Kompleksu Promocyjnego.

Żródło:

http://www.janowlubelski.lublin.lasy.gov.pl/aktualnosci/-/asset_publisher/5VzB/content/-z-losiem-przez-las-tajniki-lesnej-edukacji-audycja-z-22-czerwca

Link do audycji:

http://www.rdc.pl/podcast/z-losiem-przez-las-nadlesnictwo-janow-lubelski-cz-4/

Ośrodek Edukacji Ekologicznej Lasy Janowskie

Twój pomysł - europejskie pieniądze
eu
Projekt współfinansowany ze Środków Europejskiego Funduszu Rozwoju
Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa
Lubelskiego na lata 2007-2013.
Projektowanie i tworzenie stron www