poniedziałek, 6 lipiec 2020, Imieniny: Dominiki, Gotarda, Agrypiny

Pogoda w Janowie

Narodowe Czytanie w Zespole Szkół w hołdzie rodakom walczących o suwerenność naszej Ojczyzny

12 września uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami i zaproszonymi gośćmi włączyli się do Akcji Narodowego Czytania, która powstała z inicjatywy Pary Prezydenckiej: Andrzeja Dudy i jego małżonki  Agaty Kornhauser-Dudy w  2012 roku. Za każdym razem do tej Akcji włączają się wybitni ludzie kultury, którzy przypominają o funkcji literatury w codziennym życiu człowieka oraz propagują jej znajomość. Pani Dyrektor Teresa Biernat przywitała serdecznie przybyłych na wspólne czytanie gości. Mieliśmy przyjemność wysłuchać pięknego czytania fragmentów tekstów, które do dziś nie straciły nic ze swej aktualności. Dziękujemy za wspólne czytanie księdzu kanonikowi doktorowi Jackowi Staszakowi, księdzu kanonikowi Janowi Sobczakowi, Panu Burmistrzowi Janowa Lubelskiego Krzysztofowi Kołtysiowi, Pani Annie Żuraw-Łopata Dyrektor Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej im. KEN w Janowie Lubelskim, Pani Jadwidze Olech dyrektor Biblioteki Gminnej i Powiatowej ,Pani Barbarze Nazarewicz Dyrektor Muzeum oraz nauczycielom i uczniom naszej szkoły.                

W tym roku do wspólnego czytania został zaproponowany zbiór zatytułowany Nowele polskie ,których wspólnym mianownikiem jest polskość, a w połączeniu z treściami uniwersalnymi zmuszają do refleksji nad człowiekiem i społeczeństwem.
Piosenki o niepodległości w wykonaniu naszych uczennic Julii Kierepki i Natalii Wieleby stały się uwieńczeniem tej pięknej uroczystości. Organizatorami Akcji Narodowego Czytania byli nauczyciele bibliotekarze: Pani Izabela Żebrowska, Pan Grzegorz Ciupak, Pan Michał Łukasz.

Tekst:A.Widz
 

Fotogaleria

Twój pomysł - europejskie pieniądze
eu
Projekt współfinansowany ze Środków Europejskiego Funduszu Rozwoju
Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa
Lubelskiego na lata 2007-2013.
Projektowanie i tworzenie stron www