poniedziałek, 24 luty 2020, Imieniny: Macieja, Bogusza, Jaśminy

„Na regatach żeglarskich w Nisku – Podwolinie - 2014”.

W ostatnią sobotę czerwca (28.06.2014 r.) delegat Klubu Żeglarskiego „ZEFIR” w Janowie Lubelskim z osobami towarzyszącymi obserwował pierwszy dzień regat żeglarskich w klasie „Optymist” na zalewie Podwolina w Nisku. Po pasjonujących zajęciach na wodzie wieczorem czekała na żeglarzy i sympatyków uczta duchowa w postaci ciekawych koncertów szantowych.
Natomiast następnego dnia, w wietrzną niedzielę odbyły się regaty w klasie „Ostróda” i „Open”. W czasie dwudniowej imprezy były też zabawy dla dzieci i pływanie żaglówką dla wszystkich. Organizatorem całości był Jacht Klub Nisko konsekwentnie realizujący swój ambitny plan budowy przystani i rozwoju żeglarstwa. Otóż w ciągu ostatniego roku zbudowano bardzo przydatny pomost.
Warto podkreślić, że impreza z dofinansowaniem władz miasta Nisko cieszyła się dużą popularnością wśród żeglarzy i mieszkańców Niska, Stalowej Woli i Tarnobrzega.

Czy nasz Klub Żeglarski „ZEFIR” weźmie udział w następnych regatach?
Czas pokaże czy zdołamy zgromadzić odpowiedni sprzęt i przygotować Klubową załogę.

Teraz pozdrawiamy żeglarzy z JK Nisko!

Więcej foto na stronie internetowej Klubu.

Janów Lubelski, 22.07.2014 r.
Antoni Sydor
Komandor